КримSOS подала скаргу до ЄСПЛ щодо затримання Данилович

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
19 Січня 2023, 11:30
Асіф АлієвQHA
19 Січня 2023, 11:30

Громадська організація КримSOS подала скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму.

Про це повідомив Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко.

«Юристи КримSOS підготували та подали скаргу до Європейського суду з прав людини. Скарга стосується незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович, яке порушує низку прав, закріплених у Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод та протоколах до неї», — розповів Олексій Тільненко.

Стаття 5 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод передбачає, що кожен має право на свободу та особисту недоторканність. 29 квітня Ірина Данилович була викрадена російськими силовиками на дорозі з Коктебеля до Феодосії. Рідні 12 днів не знали про долю та місце перебування Ірини.

Раніше стало відомо, що Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) вимагає звільнити засуджену російськими окупантами в Криму громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 грудня 2022 року окупаційний Феодосійський міський суд визнав громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович винною за частиною першою статті 222.1 КК РФ і призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі в колонії загального режиму строком на 7 років і штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

27 грудня в окупаційному міському суді Феодосії відклали на невизначений строк чергове "судове засідання" у кримінальній справі стосовно цивільної журналістки Ірини Данилович, їй викликали швидку допомогу. Своєю чергою громадянська журналістка Данилович заявила, що представники ФСБ в окупованому Криму її били та душили.

29 квітня 2022 року у Криму викрали медсестру та громадську активістку Ірину Данилович, коли вона поверталася додому з роботи з Коктебеля. Цього ж дня в будинку її батьків у селі Владиславівка пройшов обшук нібито через передачу дівчиною секретної інформації іноземній державі. 

Нагадаємо, 11 травня адвокату вдалося встановити, що вона у СІЗО Сімферополя. Ірину Данилович обвинувачують за частинуою 1 статті 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) Кримінального кодексу Російської Федерації. Справа перебуває у провадженні слідчих органів ФСБ Криму. Постанову про арешт окупаційний Київський районний суд виніс у закритому судовому засіданні – без участі родичів, слухачів та журналістів. Ірина Данилович працює медсестрею, вона висвітлювала різні теми, пов'язані з медициною та корупцією у Криму. Її часто критикували з боку керівництва і чинили тиск.