КримSOS: рф визнала, що утримує іспанського волонтера Маріо в СІЗО Сімферополя

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Квітня 2023, 11:01
Фото: КримSOS
Ліна Тимошина
24 Квітня 2023, 11:01

Російські окупанти визнали, що іспанський волонтер Мар’яно Гарсіа Калатаюд, також відомий як Маріо, утримується в СІЗО міста Сімферополя.

Про це розповів голова правління КримSOS Олексій Тільненко.

Військова Прокуратура росії визнала затримання іспанського волонтера Маріо співробітниками фсб рф та його утримання в СІЗО міста Сімферополя. Чоловіка підозрюють у нібито «причетності до вчинення дій, спрямованих на заподіяння шкоди безпеці рф». Про це стало відомо з листа-відповіді «військової прокуратури Чорноморського флоту рф», — сказав Тільненко.

Окупаційна військова прокуратура зазначила, що "перевірчі заходи" щодо іспанського волонтера завершені.

З метою перевірки відомостей про причетність до здійснення дій, спрямованих на заподіяння шкоди безпеці російської федерації під час проведення «спеціальної військової операції», громадянин Іспанії Гарсія Калатаюд Маріано поміщений посадовими особами управління ФСБ Росії по «Республіці Крим та м. Севастополю» в установленому порядку в заклад кримінально-виконавчої системи, де утримується до теперішнього часу, перевірчі заходи щодо нього завершено, - йдеться у листі «військової прокуратури Чорноморського флоту рф».

Мар’яно Гарсіа Калатаюд — громадянин Іспанії, який понад вісім років проживає в Україні та займається волонтерською діяльністю. 19 березня 2022 року чоловік пішов на акцію за Єдність України в тимчасово окупованому Херсоні, після чого зник. У жовтні 2022 року КримSOS стало відомо, що Маріо перебуває в СІЗО Сімферополя.

Фото листа: КримSOS