КримSOS: у Криму окупанти надсилають повістки через сайт державних послуг

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Вересня 2022, 14:00
Ліна Тимошина
22 Вересня 2022, 14:00

Жителям окупованого Криму надходять повістки до армії росії через сайт державних послуг. Про це повідомив голова правління КримSOS Олексій Тільненко, пише пресслужба організації.

Як стало відомо КримSOS, чоловіки у тимчасово окупованому Криму почали отримувати повістки до армії рф через сайт держпослуг. Якщо людина кілька днів не відвідуватиме особистий кабінет на сайті держпослуг, повістка автоматично вважатиметься отриманою», - розповів Тільненко.

Крім того, є інформація що представники силових окупаційних структур можуть патрулювати вулиці міст та шукати чоловіків призовного віку для подальшого вручення повісток.

В організації наголосили, що рішення рф про часткову мобілізацію поширюється також на окуповані території, що є воєнним злочином. Примусова мобілізація заборонена Женевською конвенцією.

Примус громадян супротивної сторони до участі у військових діях, спрямованих проти їхньої власної держави заборонений Гаазьким положенням. Також це є порушенням законів і звичаїв війни, згідно з Кримінальним кодексом України, - йдеться у повідомленні.

Як писали QIRIM.News, в окупованому Криму повістки роздають окупаційні депутати. Причому не зважаючи на те, чи служив чоловік і, чи підходить за віком.

Як повідомляли QIRIM.News, Постійна Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева під час брифінгу звернулася до громадян України в окупованому Криму із закликом саботувати мобілізацію, оголошену країною-агресором РФ.

Як повідомляли QIRIM.News, кроком відчаю назвав лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у коментарі агентству мобілізацію, яку оголосила РФ.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 вересня Президент РФ Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію у Росії.