КримSOS: вилучення майна громадян України в Криму є воєнним злочином

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Червня 2023, 11:39
Євген Ярошенко. Фото: КримSOS
Ліна Тимошина
01 Червня 2023, 11:39

Захоплення приватної власності громадян України на окупованій території є порушенням Женевської конвенції.

Про це заявив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко, коментуючи інформацію Генштабу ЗСУ, що окупаційна влада незаконно відбирає нерухоме майно в громадян України, які відмовилися від російського паспорта за час окупації Криму. До цих помешкань заселяють військовослужбовців армії рф.

За словами аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, захоплення приватної власності громадян України на окупованій території є порушенням ст. 46 Положення про закони та звичаї війни на суходолі (додаток до IV Гаазької конвенції), ст. 53 та ст. 147 IV Женевської конвенції, - йдеться у повідомленні.

До того ж знищення або захоплення майна супротивника, «крім випадків, коли таке знищення або захоплення настійно вимагаються воєнною необхідністю», є воєнним злочином відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Ці дії окупанта також порушують ст. 1 Додаткового протоколу до Європейської конвенції з прав людини, яка передбачає, що «кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном», - додав аналітик.

Як повідомляли QIRIM.News, російські окупанти в Ялті відбирають нерухомість у громадян України, які не взяли громадянство рф.