Куди через Крим вивозять вкрадене українське зерно. Розслідування ВВС

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
30 Червня 2022, 10:47
Асіф АлієвQHA
30 Червня 2022, 10:47

Російські війська в окупованих районах України систематично викрадають зерно та інші продукти місцевих фермерів.

Як повідомляється в розслідуванні ВВС, українське зерно спочатку спрямовують до окупованого Криму, а звідти воно йде до Росії.

На території РФ його можуть змішувати з російським зерном або судна під час доставки відключають GPS-трекери, щоб ніхто не міг відстежити маршрут.

"Відстежити окремі партії вкраденого зерна дуже складно, але є чимало доказів того, що більша його частина спочатку прямує до Криму. На супутникових знімках двох ключових пропускних пунктів - у Чонгарі та Армянську - видно скупчення автомобілів, що використовуються для перевезення зерна та іншої сільськогосподарської продукції", – повідомляють журналісти, які поговорили з одним із фермерів.

За даними BBC, зерно з України могло бути продано до Сирії. Щодо Туреччини підтверджень немає.

Коли їх транспондери знову вмикаються, судна вже йдуть на південь.

Використовуючи дані Lloyd's List Intelligence (інтерактивний онлайн-сервіс, що надає інформацію, зокрема, про переміщення суден), ВПС з квітня відстежувала ці судна, що курсують між Кримом та портами Туреччини та Сирії. Lloyd's List Intelligence повідомляє, що судна відключали бортові датчики, що вказують на місце розташування судна, при вході в Чорне море або при маневрах у Керченській протоці поблизу Криму.

Датчики також повідомляють про більший осад, що можна інтерпретувати як те, що в той час, коли транспондери не працювали, судна взяли на борт вантаж. BBC нанесла на карту маршрути трьох суден: "Матроса Позинича" та "Сормовського 48", що належать двом компаніям у Росії, а також "Фінікії", що належить Генеральному морському управлінню Сирії.

"Ми намагалися зв'язатися із зареєстрованими в Росії власниками цих суден, щоб дізнатися про деталі рейсів, але не отримали відповіді. Нам не вдалося додзвонитися і до сирійських судновласників. Попри деякі прогалини, за супутниковими знімками можна встановити, де побували ці судна", - йдеться в повідомлені.

На знімках компанії Maxar "Матрос Позинич" знаходиться в Севастополі в середині травня. Під час цього рейсу він пройшов через Керченську протоку, у нього на п'ять днів відключився транспондер, а потім знову ввімкнувся – вже за сотні морських миль на південь у Чорному морі. Пізніше судно сфотографували в сирійському порту Латакія - його транспондера знову було вимкнено.