Кулеба: Ми не зупинимося, допоки не звільнимо наші території на Донбасі та в Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
16 Лютого 2022, 11:59
Ліна Тимошина
16 Лютого 2022, 11:59

Розпочата Росією ескалація продемонструвала, хто є справжнім другом України, а хто є лише показним другом і намагається переконати в цьому. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час телемарафону, присвяченому Дню єднання. За його словами, українські дипломати наразі працюють у цілодобовому режимі і перебувають на постійному зв’язку з міжнародними партнерами.

Ми теж живі люди і теж втомлюємося, але ми не втомлюємося боротися (…) Запевняю вас, що ми не зупинимося до тих пір, поки не звільнимо наші території на Донбасі, в Криму, поки Росія не заплатить за всю ту шкоду, яку вона завдала Україні. Це процес, який триватиме до нашої перемоги, - наголосив Кулеба.

Глава МЗС нагадав, що у листопаді минулого року запропонував колегам з ЄС комплексний пакет стримування Росії. Він включав активну дипломатію, підготовку болісних санкцій проти Росії та надання військово-технічної допомоги Україні.


Санкції: найболючіший пакет санкцій, якого не було з 2014 року, розроблений і готовий до застосування у разі, якщо Росія вдасться до збройної ескалації. Військова підтримка: тисячі тон зброї прибули від наших друзів і партнерів. Ви знаєте, я дуже добре пам'ятаю 2014 - 2015 роки, коли існувало в буквальному сенсі табу на постачання зброї Україні. Ми боролися з Росією буквально тим, що було у наших руках (…) Сьогодні ми отримали від партнерів найсучаснішу, найефективнішу зброю, яка змусить Росію тричі подумати, перш ніж йти вперед. Адже втрати для них будуть жахливими, - підкреслив очільник МЗС.

Як повідомляли QIRIM.News, президент Володимир Зеленський оголосив 16 лютого Днем єднання. Він запропонував вивісити національні прапори, надягти синьо-жовті стрічки та показати всьому світу єдність України.