Кулеба: настав час застосовувати санкції проти Росії

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Лютого 2022, 10:18
Ліна Тимошина
22 Лютого 2022, 10:18

Українська дипломатія інтенсивно працює у світових столицях над запровадженням жорстких санкцій проти Російської Федерації за її протиправне рішення про так зване «визнання» так званих «ЛДНР». Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив у відеозверненні з Вашингтона, повідомляє пресслужба МЗС.

Дмитро Кулеба розповів, що нині триває активна робота в Державному департаменті та Раді національної безпеки США над безпековим питанням України. Міністр сказав, що паралельно в Нью-Йорку відбулося засідання Ради Безпеки ООН, скликане на вимогу України. Тема дня, безумовно, так зване визнання так званих «ДНР» і «ЛНР».

Ми зараз зосереджені на ключовому. Ми працюємо над ухваленням рішень задля стримування Росії. Я сьогодні вночі провів кілька телефонних розмов. Із держсекретарем США, міністрами закордонних справ Канади, Великої Британії, главою дипломатії ЄС. Ключова тема: санкції. Зараз головне питання — коли та які санкції проти РФ будуть застосовані. Наша позиція чітка: настав час застосовувати санкції проти Росії, — наголосив Кулеба.

Очільник МЗС додав, що українська сторона розуміє, що Росії намагається провокувати Україну. Натомість Україна проявляє мудрість та витримку, щоб запобігти розгортанню збройного протистояння. Міністр зауважив, що президент України провів низку телефонних розмов зі світовими лідерами та засідання РНБО.

У вівторок ця робота продовжиться і всі ми будемо займатися захистом національних інтересів України. Це завдання номер один. Але також є стратегічне завдання — пошук вигідного для України рішення у ситуації, що склалася, — підкреслив глава МЗС.

Як повідомляли QIRIM.News, постійний голова України в Організації Об'єднаних націй Сергій Кислиця під час виступу на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку заявив про вимогу України скасувати рішення РФ щодо визнання так званих "ДНР" і "ЛНР" та вивести війська з України.

Як повідомляли QIRIM.News, президент України Володимир Зеленський у зверненні за підсумками засідання РНБО заявив, що Україна кваліфікує останні дії Російської Федерації як порушення суверенітету та територіальної цілісності держави.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання «незалежності» так званих «ЛНР» та «ДНР». Це рішення викликало засудження всьго світу.

Як повідомляли QIRIM.News,  Володимир Путін доручив ввести на окуповані східні території України російські війська для «підтримки миру».