Кулеба назвав причини важливості проведення Кримської платформи

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
03 Серпня 2022, 11:51
Асіф АлієвQHA
03 Серпня 2022, 11:51

На саміті Кримської платформи, який 23 серпня з об’єктивних причин збереться онлайн, буде обговорюватися все, що сприяє деокупації півострова в частині дипломатичних зусиль.

Про це Укрінформу заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Ми запрошуємо всіх учасників Кримської платформи, які взяли участь в установчому саміті минулоріч, а також нових партнерів, приєднатися онлайн 23 серпня. Це питання порятунку міжнародного права та підтримання глобального миру і безпеки", - сказав він.

За словами голови МЗС, важливо не переривати динаміку розвитку Кримської платформи і провести саміт з двох причин.

"Здавалося б, іде війна, і його можна було б відкласти? Але ми хочемо послати дуже чіткий сигнал: навіть якщо теоретично – цього не буде, але якщо теоретично – ворог знову стоятиме під Києвом, ми все одно будемо планувати деокупацію Криму.

Дуже важливо зрозуміти: що б не було і як би не було складно, ми завжди повинні думати стратегічно – прийде момент, коли ми деокупуємо свої території. І саміт Кримської платформи – це сигнал якраз про це. Не буде такого моменту в історії, коли нам буде «не до Криму», «не до Лисичанська» чи якогось іншого міста, яке наразі тимчасово окуповане", - зазначив Кулеба.

Друга причина — це тому що у деяких столицях усе ще є неформальний наратив, що «Крим – це, безумовно, Україна, але ви з Кримом особливо обережно, тому що це оголений нерв росії».

"Тому ми хочемо ще раз застовбити, що Крим – це Україна, і ми будемо говорити про нього що захочемо і робити що захочемо. Це принциповий момент", - підкреслив міністр.

Раніше заступник глави Офісу президента Ігор Жовква під час брифінгу заявив, що на другий саміт Кримської платформи, який пройде онлайн 23 серпня, запрошені не лише 48 чинних учасників, а й представники країн Азії, Латинської Америки та Африки.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що 23 серпня відбудеться другий саміт Кримської платформи