Кулеба повідомив деталі погроз, які отримали українські дипломати

Новини України та світу
Шевчук Микола
07 Грудня 2022, 18:55
Дмитро Кулеба
Шевчук Микола
07 Грудня 2022, 18:55

Українські дипломати у 15 країнах отримали погрози від невідомих осіб.

Про це написав Міністр закордонних справ України (МЗС) Дмитро Кулеба.

Погрози нашим дипломатам продовжують надходити. Вже тиждень як українські посольства і консульства функціонують в режимі посилених заходів безпеки, кордонів поліції, приїздів кінологів, піротехніків та криміналістів, як от на фото в цьому дописі з Польщі. За останні дві доби підозрілі пакунки надійшли до посольств в Італії, Польщі, Португалії, Румунії та Данії, а також консульства в Гданську. Загалом вже маємо 31 випадок в 15 країнах: Австрія (1), Ватикан (1), Данія (1), Іспанія (5), Італія (4), Казахстан (1), Нідерланди (1), Польща (6), Португалія (2), Румунія (2), США (1), Угорщина (2), Франція (1), Хорватія (1), Чехія (2). На всіх конвертах зазначається одна й та ж сама адреса відправника: автосалон Tesla в німецькому містечку Sindelfingen, - повідомив чиновник.

За його словами, зазвичай, відправлення відбувалося із поштових відділень, які не були обладнані системами відеоспостереження. Зловмисники також вживали заходів, аби не залишити на пакунках слідів своїх ДНК. Це, на думку Кулеби, вказує на професійний рівень втілення цієї акції.

Нагадаємо, раніше посольства та консульства України по всьому світу отримали погрози: конверти, органи тварин тощо. МЗС підозрює у цьому росіян.