Кулеба про використання Bayraktar: Україна нічого не порушувала

Новини України та світу
Алла Трапезова
28 Жовтня 2021, 21:18
Алла Трапезова
28 Жовтня 2021, 21:18

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запропонував колегам з Німеччини давати оцінку повному контексту ситуації з використанням Bayraktar на Донбассі. Про це він повідомив під час брифінгу, передає прес-служба МЗС.

На запитання журналістів про ситуацію з використанням Bayraktar воїнами ЗСУ, а також занепокоєнням з боку Німеччини Кулеби зауважив, що перед тим як застосувати Bayraktar, українські військові виконали усі процедури комунікації з ОБСЕ, аби захистити себе. А ось Німеччина проігнорувала той факт, що до лінії розмежування бойовики підтягнули гаубицю, яка є забороненою мінськими домовленостями.

Перше, Україна нічого не порушувала. Друге, ми дотримали необхідних процедур комунікації з ОБСЄ для того, щоб застосувати право на самозахист. Третє, на місці партнерів я би був насамперед занепокоєний тим, що гаубиця, яка заборонена мінськими домовленостями, знаходилася там, де не повинна була знаходитися. Чомусь коли гаубицю підтягують до лінії розмежування, обстрілюють наші позиції та вбивають наших солдатів, то цей факт залишається без належної оцінки, — заявив Кулеба.

Він також зауважив, що Україна спілкується з німецькими колегами і не має сумнівів, що вони залишаються прихильниками мирного врегулювання.

Але ми переконані, що будь-які оцінки потрібно надавати з оцінкою повного контексту ситуації. Лише тоді це дозволяє цільовій аудиторії правильно сприйняти ситуацію, — відзначив Кулеба.

Нагадаємо, 26 жовтня 2021 року за наказом Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенанта Валерія Залужного в районі проведення Операції об'єднаних сил у відповідь на загибель українського військового вперше відбулося бойове застосування розвідувально-ударного безпілотного комплексу Bayraktar.