Кулеба прокоментував ймовірність запрошення Путіна на саміт ЄС

Новини України та світу
Хельга Полтавка
24 Червня 2021, 15:31
Дмитро Кулеба
Хельга Полтавка
24 Червня 2021, 15:31

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає ідею провести саміт між Євросоюзом і Росією небезпечним відхиленням від політики санкцій. Київ впевнений у відсутності підстав для відновлення діалогу такого рівня.

Про це Кулеба заявив на брифінгу у Брюсселі.

За його словами, на зустрічі з представником ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозепом Боррелем, в рамках візиту до Брюсселя міністрів закордонних справ Асоційованого тріо, він доніс стурбованість щодо інформації про плани відновити саміти між РФ та ЄС.

Ініціатива відновити саміт з Росією без прогресу з російської сторони буде небезпечним відхиленням від політики санкцій ЄС. Це може тільки підірвати політику невизнання і ефективність режиму санкцій і, що ще більш небезпечно, відбити бажання у Росії імплементувати Мінські угоди, — зазначив Кулеба.

Він також підкреслив, що саміти між ЄС і Російською Федерацією були заморожені у 2014 році на тлі російської агресії проти України.

Нагадаємо, газета Financial Times заявила, що німецька канцлерка Ангела Меркель запропонувала запросити президента Росії Володимира Путіна на саміт ЄС, а французький президент Еммануель Макрон її підтримав.

«Кримські новини» повідомляли, що у травні ЄС ухвалив на рік санкції проти Росії через кібератаки.