Кулеба прокоментував майбутній російський перепис в окупованому Криму

Новини України та світу
Тетяна ІваневичQHA
14 Січня 2021, 19:23
Тетяна ІваневичQHA
14 Січня 2021, 19:23

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголошує, що за будь-які свої дії на території окупованого Криму, Росія рано чи пізно нестиме відповідальність.

«Росія може робити будь-які переписи, але це не змінює її статусу держави-окупанта і того факту, що настане час, коли за всі свої дії Росія буде нести відповідальність. Сьогоднішнє рішення ЄСПЛ це підтверджує».

Таким чином Дмитро Кулеба відповів на запитання «Кримських новин» під час онлайн-спілкування. Міністр спілкувався в Твіттері з усіма охочими, варто було поставити запитання із хештегом #ЗапитайКулебу.

Нагадаємо, сьогодні Європейський суд з прав людини прийняв рішення почати розгляд по суті справи «Україна проти Росії» щодо порушення прав людини, зумовлених російською окупацією АР Крим і Севастополя. Зокрема, ЄСПЛ підтримав позицію України, що Росія дійсно мала контроль над півостровом з 27 лютого 2014 року, а не після так званого «референдуму», проведеного в березні того ж року, як на цьому наполягала Росія. ЄСПЛ також визнав достатніми наявні докази порушень Росією прав людини в окупованому Криму, які були надані українською стороною.

Перепис населення в окупованому Криму Росія проводитиме вже вдруге. За підсумками «перепису» в жовтні 2014 року, чисельність врахованого постійного населення Криму склала 1 891 465 осіб, Севастополя - 393 304 особи (всього в Криму - 2 284 769 чоловік).

Цього року російський «перепис» населення в Криму пройде з 1 по 30 квітня. Його підсумки опублікують в IV кварталі 2022 року.

В опитувальних листах кримчане повинні будуть дати відповідь на 23 питання про себе, і на 10 питань про домогосподарстві і житлових умовах. Російські ЗМІ також пишуть, що для «іноземних громадян» підготовлена ​​окрема анкета, що містить сім питань. Вочевидячки, що до «іноземних громадян» російська окупаційна «влада» відноситиме і кримчан з українськими паспортами, які не побажали взяти російський паспорт.

Позиція України полягає в невизнанні будь-яких опитувань, виборів, переписів, які в окупованому Криму організовує Росія.