Кулеба розповів, чому РФ готова до вторгнення до України

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
29 Листопада 2021, 15:20
Асіф АлієвQHA
29 Листопада 2021, 15:20

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що Росія розглядає можливість вторгнення в Україну, хоча свідчень про те, що таке рішення вже ухвалено, поки що немає.

Про це глава МЗС України заявив латиському новинному порталу "Delfi", передаєзовнішньополітичне відомство.

За словами міністра, якщо дивитися на дії Росії комплексно, «у ширшому контексті», то ситуація виглядає дуже похмурою.

«По-перше, є потужна російська військова присутність уздовж українського кордону. По-друге, ТКГ заблоковано, Нормандський формат нормально не функціонує, оскільки Росія відмовляється проводити його саміт чи міністерську зустріч. По-третє, Росія не допускає спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні на непідконтрольну Києву територію. По-четверте, є ситуація у Білорусі, яка стає джерелом нестабільності та загрози для сусідів. Для України це означає значне розтягування ресурсів для захисту кордону з Білоруссю, відволікання сили та уваги», - сказав він.

Ще одним елементом є газова криза, тиск Росії на енергоринок та зусилля щодо завершення сертифікації газопроводу Північний потік-2.

Кулеба зазначив, що сьогодні Україна та її партнери працюють над тим, щоб відбити у Росії полювання від вибору на користь вторгнення. Глава МЗС переконаний, що цього можна досягти «тільки потужною політикою стримування».

Раніше лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив QIRIM.News, що якщо війська Російської Федерації, які сконцентровані біля кордонів України та в окупованому Криму, вторгнутися до нашої країни, то це буде початком кінця РФ.