Кулеба закликав запровадити нищівні санкції проти Росії

Новини України та світу
Шевчук Микола
23 Січня 2023, 17:38
Шевчук Микола
23 Січня 2023, 17:38

Раді Європейського Союзу варто запровадити нищівні санкції проти російської індустрії ракет та безпілотників.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн-виступу у Раді міністрів закордонних справ ЄС, цитують Крим.Реалії.

Я закликаю вас запровадити нищівні санкції проти російської індустрії ракет та безпілотників. Знищивши чи серйозно обмеживши здатність Росії виробляти нові ракети та безпілотники, ми вб'ємо їхню можливість створювати нові засоби терору. Ми також досягнемо довгострокової стратегічної мети стримування російського ракетного терору, – сказав він.

Міністр підкреслив важливість закрити всі шляхи обходу вже запроваджених обмежень.

Дуже важливо закрити всі засоби для обходу санкцій. Дані свідчать про активні спроби Росії оминати обмеження. Все це має отримувати жорстку відсіч, – сказав він.

Глава МЗС України закликав запровадити санкції проти російської металургії, знизити граничне обмеження на ціну нафти, відключити більше російських банків від SWIFT, закрити доступ РФ до хмарних сервісів та операцій із криптовалютою. Також він виступив за персональні санкції проти працівників та посадових осіб «Росатому», залучених до захоплення Запорізької АЕС.

Нагадаємо, перші санкції проти Росії були введенні після анексії Криму в 2014 році. Їх зробили жорсткішими після початку війни на Донбасі та збиття цивільного літака з громадянами ЄС на борту. З початком широкомасштабного вторгнення санкції проти окупантів стали поширюватися на цілі галузі.