Кулеба заявив, що тема Криму для Росії буде «пекельною»

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
30 Грудня 2020, 17:21
Дмитро Кулеба. Фото з Facebook
Ольга ПолтавкаQHA
30 Грудня 2020, 17:21

Україна послідовно працює над створенням Кримської платформи, щоб тема незаконної окупації півострова стала «пекельною» для Росії.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю ТСН.

Тема Криму має бути пекельною темою для Росії, а не священною, і ми її такою зробимо. Ми вже багато для цього зробили. Вони це знають, їм пече. Я з різних джерел отримую інформацію про те, як вони нервово реагують на цю ініціативу (Кримську платформу – прим. ред.), — сказав Кулеба.

За словами дипломата, підтримка Кримської платформи —це питання політичного вибору для інших країн, а також юридичного і морального вибору.

«Тому що не можна не підтримати країну, яка намагається зупинити безпрецедентну спробу незаконної анексії своєї території в Європі. Це безпрецедентний кейс. Всі двісті відсотків правди на нашому боці з усіх точок зору. Тому це питання дуже принципове», — зауважив очільник МЗС.

Він відзначив підтримку Кримської платформи в українському суспільстві, а також поінформував, що низка країн уже підтвердили і підтримку цієї ініціативи, і готовність брати участь у саміті.

Я ще раз кажу, нікого за руки в Кримську платформу ми не затягуємо. Але країни, які регулярно в своїх публічних заявах говорять про невизнання спроби незаконної анексії Криму, я не уявляю, як вони можуть відмовитися від участі в Кримській платформі. Я абсолютно переконаний і хочу, щоб кожен громадянин знав, що настане день, коли в Сімферополі буде піднято український прапор. Я працюю над цим, і ми досягнемо цієї мети, — переконаний дипломат.

Кримська платформа — новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети — деокупації Криму та повернення його Україні.

Передбачається, що Платформа діятиме на кількох рівнях:

  • глав держав та урядів;
  • міністрів закордонних справ;
  • у вимірі міжпарламентського співробітництва;
  • у форматі експертної мережі.

Офіційно діяльність Кримської платформи має бути започаткована на інавгураційному саміті, проведення якого заплановане на 2021 рік у Києві.

Нагадаємо, на міжнародній конференції «Форум-2000» була представлена «Кримська платформа». Міжнародний самміт з деокупації Криму планують  ровести у Києві в травні 2021 року.

Попередні згоди на участь у «Кримській платформі» вже оголосили представники ТуреччиниЕстоніїСловаччиниВеликобританіїСловеніїСШАПольщі.

Як повідомляли «Кримські новини», Європейський Союз та Північна Америка заявили про готовність взяти участь в діяльності міжнародного майданчика щодо деокупації українського півострова «Кримська платформа».