Курбедінов: позбавлення адвокатських статусів – це помста силовиків

Новини України та світу
Ліна Тимошина
08 Серпня 2022, 08:50
Ліна Тимошина
08 Серпня 2022, 08:50

Підстави для позбавлення адвокатських статусів Назима Шейхмамбетова, Рустема Камілєва та Лілі Гемеджі є абсолютно надуманими. Про це заявив адвокат Еміль Курбедінов на сторінці у Фейсбук.

Ви можете, одягнувшись у погони катувати, фальсифікувати докази, садити в ізолятори, в'язниці, колонії суворого режиму за надуманими звинуваченнями активістів, волонтерів, релігійних діячів та неугодних владі людей - і жодної відповідальності за це не буде!", - написав Курбедінов.

Але, як зазначив адвокат, його колеги, які розповідали про це, доводили до громадськості такі справи, брали участь як захисники у таких справах, розкривали всю цю несправедливість та беззаконня перед судом та світом – «поплатилися» статусом адвоката.

Поки не входитиму в юридичні аспекти позбавлення їх статусів, але коротко резюмую - а) підстави абсолютно надумані; б) це помста силовиків (чужими руками) за адвокатську діяльність; в) щоб домогтися цього позбавлення адвокатських статусів, ФСБ залучили (читай прогнули) кілька адвокатських палат, найвище керівництво МВС та Мін'юсту, - заявив Курбедінов

Як повідомляли QIRIM.News, адвокатська палата Чеченської Республіки за поданням управління міністерства Юстиції по Чеченській Республіці позбавила адвокатського статусу трьох адвокатів з окупованого Криму: Назима Шейхмамбетова, Рустема Кямілєва та Лілю Гемеджі.

Як писали QIRIM.News, Представництво Президента України в АР Крим вимагає від рф негайно зупинити хвилю репресій проти незалежних адвокатів та будь-які форми перешкоджання їхній професійній діяльності.

Як повідомляли QIRIM.News, позбавлення адвокатського статусу трьох кримськотатарських юристів є підготовкою до проведення в окупованому Криму ще масштабніших репресій проти кримських татар, заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров.