Квадрига з Туреччиною має найбільш яскраво виражений безпековий вимір – Кулеба

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Жовтня 2021, 17:02
Дмитро Кулеба і Мевлют Чавушоглу
Ліна Тимошина
13 Жовтня 2021, 17:02

Квадрига з Туреччиною має найбільш яскраво виражений безпековий вимір серед альянсів, до яких входить Україна. Про це під час брифінгу заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, регіональний військово-політичний союз Києва та Анкари зміцнює безпеку України, Туреччини і всього Чорноморського регіону.

«Серед регіональних альянсів та нових міжнародних форматів України, до яких входять Люблінський трикутник, Асоційоване тріо, Кримська платформа, саме Квадрига з Туреччиною має найбільш яскраво виражений безпековий вимір», - повідомив Кулеба.

Очільник МЗС розповів, що під час нещодавнього візиту міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу до Львова вони готували, зокрема, наступну зустріч президентів України і Туреччини у форматі ради стратегічного партнерства.

«Україна і Туреччина і надалі зміцнюватиме стратегічне партнерство. І один з наших нових форматів взаємодії - Квадригу, в якому міністри закордонних справ і оборони з одного боку, і з іншого, вчотирьох, оцінюють військово-політичну ситуацію в регіоні та ініціюють і супроводжують спільні проекти у цій сфері», - зазначив Кулеба.

Міністр повідомив також, що Стратегічна рада високого рівня під головуванням президентів України і Туреччини відбудеться на початку наступного року в Києві. Крім того, домовилися провести у грудні 2021 року в Туреччині засідання Квадриги.

«Як я сказав, там будемо обговорювати ключові військово-політичні питання нашої взаємодії», - зауважив Кулеба.

 До кінця року пройде засідання спільної комісії Торговельно-економічного співробітництва. За словами Кулеби, був підписаний план консультацій між МЗС двох держав на 2022 - 2023 роки.

«Туреччина готова працювати разом з Україною над залученням нових країн до Кримської платформи», - зазначив очільник МЗС.

Глави МЗС домовилися  створити також спільну українсько-турецьку комісію історичних досліджень під егідою міністрів.

«Тому що ми маємо краще розуміти східний вектор нашої держави і східний - орієнтальний, я б сказав, вимір нашої історії. І так само ми хочемо, щоб Туреччина краще розуміла Україну і українське бачення українських процесів», - сказав Кулеба.

Як писали QIRIM.News, 7 жовтня міністри закордонних справ України і Туреччини Дмитро Кулеба та Мевлют Чавушоглу провели у Львові засідання Спільної групи стратегічного планування.

Як повідомляли QIRIM.News, 7 жовтня тема деокупації Криму та доля кримських татар була однією з головних під час переговорів міністрів закордонних справ України і Туреччини у Львові.