Кислиця на Радбезі ООН: вимагаємо скасування рішення РФ щодо визнання так званих "ДНР" та "ЛНР" і негайного виведення російських військ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Лютого 2022, 09:36
Фото: Постійне представництво України при ООН
Ліна Тимошина
22 Лютого 2022, 09:36

Постійний голова України в Організації Об'єднаних націй Сергій Кислиця під час виступу на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку заявив про вимогу України скасувати рішення РФ щодо визнання так званих "ДНР" і "ЛНР". Заяву оприлюднило Постійне представництво України при ООН.

Росія має відмовитися від тривалої стратегії щодо України, заснованої на загрозі застосування сили щодо суверенітету та незалежності України та повернутися до основних принципів Статуту ООН. Ми вимагаємо від РФ скасувати рішення про визнання так званих "ДНР" і "ЛНР" і повернутися за стіл переговорів. Ми засуджуємо наказ про введення нових окупаційних військ Росії на територію України. Ми вимагаємо їх негайного виведення, - сказав Кислиця.

Як зазначив Кислиця, Україна віддана мирному дипломатичному шляху врегулювання ситуації на Донбасі та не відхилятиметься від нього.

Він також звернувся до Генерального секретаря ООН з проханням зробити все можливе, щоб врегулювати ситуацію на Донбасі. Та наголосив, що міжнародно визнані кордони України були та залишатимуться незмінними незалежно від дій і заяв президента РФ. І додав, що Росія своїми діями скопіювала заяву щодо Грузії у 2008 році.

Слово в слово скопіювали. Жодної творчості, - сказав Кислиця.

Як повідомляли QIRIM.News, президент України Володимир Зеленський у зверненні за підсумками засідання РНБО заявив, що Україна кваліфікує останні дії Російської Федерації як порушення суверенітету та територіальної цілісності держави.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання «незалежності» так званих «ЛНР» та «ДНР». Це рішення викликало засудження всьго світу.

Як повідомляли QIRIM.News,  Володимир Путін доручив ввести на окуповані східні території України російські війська для «підтримки миру».