Китай підтримав територіальну цілісність України

Новини України та світу
Хельга Полтавка
21 Січня 2021, 17:05
Хельга Полтавка
21 Січня 2021, 17:05

Китай підтвердив підтримку територіальної цілісності України попри те, що не голосував за відповідні резолюції у рамках Генасамблеї ООН.

За повідомленням вітчизняного МЗС, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів вже другу телефонну розмову з членом Держради, міністром закордонних справ Китайської Народної Республіки Ван Ї.

Китайська сторона підтвердила незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України, а також обраного українським народом курсу розвитку країни, — йдеться у повідомленні.

У свою чергу Кулеба підтвердив незмінність позиції нашої держави щодо «одного Китаю».

Очільник українського МЗС та Ван Ї обговорили плани українсько-китайських контактів на 2021 рік на всіх рівнях, включаючи найвищий. У цьому контексті Кулеба поінформував китайського колегу про заходи з відзначення 30-ї річниці незалежності України.

Цьогоріч Україна та Китай відзначають 10 років з моменту проголошення стратегічного партнерства, а Україна відзначає 30 років незалежності. Щиро сподіваюся, що на цьому тлі Україна та Китай зможуть показати великі позитивні результати у двосторонніх відносинах, — зауважив Кулеба.

Міністри підтвердили обопільне запрошення здійснити робочі візити, коли обставини та обмеження пандемії COVID-19 це дозволятимуть.

Нагадаємо, 7 грудня 2020 року Генасамблея ООН підтримала оновлену резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів». Росія, Іран, Китай і ще 14 країн голосували проти документу.