Лідер турецької маргінальної партії заявив про визнання анексії Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
24 Березня 2023, 10:46
Асіф АлієвQHA
24 Березня 2023, 10:46

Лідер антизахідної та проросійської партії "Vatan"("Батьківщина"), популіст Догу Перінчек в інтерв'ю російському інформагентству РІАзаявив, що визнає російськими окуповані території України в тому числі й Крим.

За його словами, про це він говорив на конференції в Баку.

"Близько місяця тому я виступив на відкритті конференції по інтеграції Азербайджану в Євразію, яка проходила в Баку, і був почесним гостем. Там я рішуче підкреслив, що Крим є частиною території російської федерації. Партія "Батьківщина" заявила, що визнає нові республіки", — розповів Догу Перінчек російським журналістам.

Перінчек позиціонує себе як представник євразійства. Він частий гість російських пропагандистів та товаришує з ідеологом "русского мира" Олександром Дугіном.

Перінчек виступає за зближення Туреччині з Росією, проти антиросійських санкцій, та підтримує Китай, попри те, що комуністична влада переслідує тюркомовних мусульман уйгурів.

Він декілька разів був засуджений владою за різними кримінальними статями та провів за ґратами в різні часи 15 років.

Партія Перінчека — "Vatan" не має представлення, а ні в парламенті Туреччини, а ні в муніципальних органах влади. В Туреччині він відомий також цим, що зустрічався з лідером терористичної організації PKK (РПК) Абдулой Оджаланом, на чиїх руках кров 30 тисяч громадян Туреччині