Лікар з Криму: люди з COVID-19 лежать в коридорах лікарень

Новини України та світу
Алла Трапезова
15 Жовтня 2021, 12:02
Алла Трапезова
15 Жовтня 2021, 12:02

В окупованому Криму пацієнти з COVID-19 лежать в коридорах лікарень. Про це в коментарі QIRIM.News повідомила лікар Аніфе Аблаєва.

Поки не говорять, щоб комусь відмовляли в госпіталізації, але люди лежать і в коридорах. Зараз вже за офіційною інформацією просять збільшити кількість ліжкомісць у лікарнях, – розповіла Аблаєва.

За її словами, в минулому році на анексуваний півострів привозили військові госпіталі з РФ. Однак лікар підкреслила, що важливим є наявність кисню, а не власне місце в лікарні.

Просто збільшувати кількість ліжкомісць немає потреби, потрібен кисень, без нього з таким же успіхом людина може і вдома лікуватися. Проблема в кисні. А комусь може знадобитися і ШВЛ, – підкреслила вона.

Крім того, Аблаєва розповіла, що до Криму дістався штам «дельта», у якого інкубаційний період становить 4-5 днів, а не 14, як у першого штаму COVID-19. Часто пацієнти скаржаться на температуру, болі і ломоту у всьому тілі. А далі може з'являтися кашель, головний біль, підвищуватися тиск, розвиватися пневмонія.

Лікар наголосила, що захворюваність буде зростати і далі, так як похолодало, люди більше часу проводять в приміщеннях, контакти стали ближчими в замкнутих просторах.

Я знаю, що і щеплені «Супутником V» хворіють важко. У нас тут тільки «Супутником V» можна зробити щеплення. Не всі рвуться робити ці щеплення. Але «Роскомназдор» від тих, хто перехворів і у нього є підтверджений тест, що у нього був COVID-19, не вимагає робити щеплення протягом півроку і навіть при поверненні з-за кордону, – додала Аблаєва.

Нагадаємо, захворюваність COVID-19 два тижні б'є рекорди в окупованому Криму. Так, протягом останньої доби на півострові коронавірусом захворіли ще 568 осіб.