Лубінець: рф розпочала примусову депортацію українських дітей 2015 року в Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
19 Травня 2023, 09:53
Дмитро Лубінець, Фото: Media Center Ukraine — Ukrinform
Ліна Тимошина
19 Травня 2023, 09:53

Перша програма примусової депортації росією українських дітей розпочалася в окупованому Криму у 2015 році. Про це заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час конференції “Пам'ятаємо історію – повертаємо територію”, передає Укрінформ.

За словами Омбудсмена, зараз на території України фіксуються воєнні злочини з ознаками геноциду, загарбники примусово депортують дітей і масово захоплюють цивільних заручників.

Але росія почала це робити з 2014 року. Зокрема, перша офіційна програма примусової депортації українських дітей розпочалася з Криму, з 2015 року. Весь цей час ми кричали, що українських дітей уже депортують - а світ мовчав, висловлював глибоке занепокоєння, - заявив Лубінець.

Як повідомляли QIRIM.News, російські окупанти вивозять дітей із окупованої території Запорізької області до Криму.

Як повідомляли QIRIM.News, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента росії Володимира Путіна і Уповноваженої президента рф у справах дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину - незаконній депортації та переміщенні дітей з окупованих районів України до рф.