Лубінець у Стамбулі обговорив звільнення українців з російського полону: зокрема, йдеться про цивільних, яким понад 70 років, та старших за 65, які мають хронічні хвороби

Новини України та світу
Ліна Тимошина
03 Лютого 2023, 14:53
Дмитро Лубінець, Фото: Media Center Ukraine — Ukrinform
Ліна Тимошина
03 Лютого 2023, 14:53

Омбудсмени України та Туреччини на зустрічі в Стамбулі обговорили технічні деталі гуманітарних ініціатив, націлених на допомогу та визволення з російського полону громадян України. Про це йшлося на спільній пресконференції уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця та головного омбудсмена Туреччини Шерефа Малкоча, повідомляє Укрінформ.

За словами Лубінця, є щирі зусилля турецької сторони й особисто президента Реджепа Таїпа Ердогана, омбудсмена Малкоча в тому, щоб дійсно запустити новий формат, який би допомагав розв'язувати гуманітарні проблеми громадян України.

Це буде точно непроста робота і сьогодні ми розбирали деталі - і технічну сторону, і проведений перший онлайн-раунд між трьома омбудсменами і погодилися, що ми будемо його продовжувати і сподіваюся, що завдяки зусиллям Туреччини російська сторона поводитиметься максимально коректно та буде націлена на отримання результату від такого спілкування, - сказав Лубінець.

Омбудсмен зазначив, що російська сторона вже працює над списками, які були передані в Анкарі. Зокрема йдеться про утримуваних росією цивільних, яким понад 70 років, та старших за 65, які мають хронічні хвороби.

Це питання обговорювалося в рамках онлайн-зустрічі, ми отримали інформацію, що російська сторона розпочала процес перевірки тих даних, які ми їм передали, - сказав Лубінець.

З цього приводу турецький омбудсмен зауважив, що росія попросила час для роботи зі списками.