Лукашенко дозволив армії боротися з активістами і незгодними у Білорусі

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
16 Липня 2021, 18:57
Тетяна Нікішина
16 Липня 2021, 18:57

Президент Білорусі Олександр Лукашенко затвердив поправки до закону «Про надзвичайний стан». Згідно з поправками, у країні можуть оголосити надзвичайний стан не тільки через стихійні лиха і катастрофи, як це було раніше, а й через «масові заворушення». До них білоруська влада віднесли, серед іншого, «спроби насильницької зміни конституційного ладу, захоплення або присвоєння влади».

Згідно до закону, у разі виникнення надзвичайної ситуації можуть бути припинені випуск і розповсюдження продукції ЗМІ, введений особливий порядок акредитації журналістів, а також обмежений доступ до інтернет-ресурсів і мережевих видань.

У законі «Про Збройні сили Республіки Білорусь» прописали, що для припинення масових заворушень дозволено залучення армії.

Нагадаємо, з серпня 2020 року в багатьох білоруських містах проходять акції проти підсумків президентських виборів, переможцем яких був оголошений Олександр Лукашенко, що обирався на шостий термін поспіль. Демонстранти вимагають відставки Лукашенка. Білоруська влада називає мирні акції протесту масовими заворушеннями. Співробітники силових структур жорстко розганяли мітинги і ходи. Були затримані тисячі їхніх учасників. Багато активістів пізніше розповіли про тортури і знущання з боку правоохоронних органів. Частина активістів і співробітників ЗМІ стали обвинуваченими у кримінальних справах, у тому числі про організацію масових заворушень.

Як повідомляли «Кримські новини», глава європейської дипломатії Жозеп Боррель у четвер, 15 липня, заявив, що Євросоюз готовий розглянути розширення санкцій щодо Мінська через «нову широкомасштабну атаку на незалежні голоси в країні».

Він зазначив, що нова хвиля репресій є ще одним доказом того, що режим Олександра Лукашенка веде систематичну і добре сплановану кампанію, кінцева мета якої — змусити замовкнути всіх, хто лишився незгодним, і задушити громадянську діяльність в Білорусі.