Лукашенко планує стягнути на кордон з Україною «цілий контингент білоруської армії»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Січня 2022, 16:57
Фото: РБК
Ліна Тимошина
24 Січня 2022, 16:57

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко планує стягнути на кордон з Україною "цілий контингент білоруської армії". Про це він сказав під час зустрічі з головою Держприкордонкомітету Білорусі, повідомляє БЕЛТА.

Він розповів, що Білорусь і РФ давно оголосили про плани провести спільні навчання. Він зауважив, що це регулярні заходи для армій обох країн.

Це ще для нас важливо, тому що нам доведеться там розгорнути цілий контингент білоруської армії. Про це і в Лунінці говорили. І це не пов'язано ні з якою окупацією. Ми просто хочемо захистити наш південний кордон. (…) Не ми першими почали звертати увагу на південний наш кордон. Українці почали стягувати туди війська. Не розумію, навіщо, - заявив Лукашенко.

Як писали QIRIM.News, 18 січня в Міноборони Білорусі повідомили, що на територію Республіки Білорусь почали прибувати підрозділи зі складу Збройних Сил Російської Федерації для спільних навчань.

Як повідомляли QIRIM.News, 19 січня військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень  Олександр Мусієнко в коментарі агентству зазначив, що одну з найбільших загроз становить розміщення російської військової авіації та ракет в Білорусі. Є ризики, що Росія може дотиснути Білорусь.