Лукашенко пригрозив білорусам російськими військами

Новини України та світу
Ірина Требунських
30 Липня 2021, 16:52
Ірина Требунських
30 Липня 2021, 16:52

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про можливість розміщення військових сил Росії на території держави. Про це передає пропрезидентське видання «Белта».

Білоруський диктатор запевнив, що на рівні президентів питання про розміщення російських баз в Білорусі не обговорювалося.

Якщо потрібно буде для безпеки Білорусі і Росії розмістити тут все збройні сили з усіма видами озброєнь — вони будуть тут розміщені негайно. Якщо буде мало, сюди будуть введені всі Збройні сили Російської Федерації, — сказав він.

При цьому Лукашенко наголосив, що в Білорусі є достатньо військових і озброєння. «Крім територіальних, ми можемо в потрібний момент за короткий проміжок часу 500 тисяч людей поставити під рушницю, а це вже сила», — сказав він.

Раніше Олександр Лукашенко затвердив поправки до закону, дозволивши оголосити надзвичайний стан не тільки через стихійні лиха і катастрофи, як це було раніше, а й через «масові заворушення». При цьому для «припинення масових заворушень» дозволено залучення армії.

Як повідомляли «Кримські новини», глава європейської дипломатії Жозеп Боррель у четвер, 15 липня, заявив, що Євросоюз готовий розглянути розширення санкцій щодо Мінська через «нову широкомасштабну атаку на незалежні голоси в країні».