«Лише деокупація Криму поставить крапку в репресіях рф проти наших громадян», - представництво Президента в АРК

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Червня 2023, 10:12
Ліна Тимошина
01 Червня 2023, 10:12

Лише деокупація Кримського півострова поставить крапку в репресіях рф проти наших громадян.

Про це заявили у Представництві Президента в Автономній Республіці Крим на сторінці у Facebook, коментуючи вирок російського суду чотирьом кримським татарам.

У відомстві нагадали, що російський суд оголосив “вирок” чотирьом незаконно ув’язненим громадянам України: Джеббара Бекірова засудили до 17 років позбавлення волі у колонії суворого режиму, а Рустема Мурасова, Рустема Таїрова та Завура Абдуллаєва — до 12 років. Окупанти звинувачують активістів у нібито “терористичній діяльності”.

Окупаційні силовики заарештували політв’язнів у серпні 2022 року після масових обшуків у будинках кримських татар у Сімферопольському та Бахчисарайському районах, а також у Балаклавському та Нахімовському районах Севастополя.

Звертаємо увагу правоохоронних органів та Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на кримінальне переслідування громадян України, представників корінного кримськотатарського народу, - йдеться у заяві Представництві Президента в АР Крим.

Як повідомляли QIRIM.News, 31 травня Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Джеббара Бекірова до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням перших чотирьох років у в'язниці та 1,5 року обмежень після звільнення, Рустема Таїрова, Рустема Мурасова і Завура Абдуллаєва - до 12 років позбавлення волі з відбуванням перших чотирьох років у в'язниці та року обмежень після звільнення.

Нагадаємо, 17 серпня 2021 року окупанти провели обшуки у п’ятьох кримськотатарських активістів - Рустема Мурасова, Рустема Таїрова і Джеббара Бекірова у Севастополі, у Завура Абдуллаєва у Бахчисарайському районі та у Раїфа Февзієва - у Сімферопольському районі.

Як повідомляли QIRIM.News, Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з винесенням 31 травня 2023 року маріонетковим судом у Ростові-на-Дону протизаконних вироків чотирьом представникам кримськотатарського народу.

Як писали QIRIM.News, Кримськотатарський Ресурсний Центр висловив протест проти рішення Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону. Та назвав рішення незаконним, політично мотивованим та злочинним.