Майже 230 тисяч дітей в окупованому Криму піддаються мілітарній пропаганді рф у школах

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Вересня 2022, 16:35
Окупований Крим, Ангарський перевал, 18 червня 2016 року
Ліна Тимошина
01 Вересня 2022, 16:35

Майже 230 тисяч дітей в окупованому Криму піддаються мілітарній пропаганді рф у школах. Про це повідомляє пресслужба Представництва Президента в АР Крим на сторінці у Фейсбук.

Цьогоріч окупанти можуть посадити за парти кримських шкіл близько 230 тисяч дітей, на яких рф і підконтрольні їй окупаційні керівники планують чинити мілітарний вплив, що є грубим порушенням норм міжнародного права, - йдеться у повідомленні.

Оскільки діти мають право на безпеку, якісну освіту та дитинство, не затьмарене сиренами повітряної тривоги та прольотами винищувачів, зауважили у відомстві. Натомість юні мешканці окупованого Криму мають розширену програму так званого "патріотичного виховання", за якою школярам пояснюватимуть, чому росія напала на Україну.

Крім того, окупанти розбавили шкільну програму “воєнно-патріотіческим воспітанієм” і початковою військовою підготовкою, а навчальним закладам хочуть присвоїти імена солдатів російської армії – військових злочинців, які вже понад пів року щодня чинять нові й нові терористичні акти на території України, - наголосили у представництві.

У відомстві додали, що з початком повномасштабного вторгнення окупанти знищили ракетами десятки університетів, сотні шкіл і дитячих садочків по всій Україні, а в тимчасово окупованому Криму 8 років спотворювали систему освіти, перекроювали під власну пропаганду.

Зокрема, вилучали українські підручники та замінювали на російські, скасували уроки української та кримськотатарської мов, відправляли вчителів на так звану “перекваліфікацію за стандартами рф” і змушували просувати на уроках ворожі наративи, чинити мілітарний вплив на наших дітей.

Замість отримання належної освіти школярів закликали вступати до лав “юнармії”, а після школи йти на строкову службу в армії рф із наступним підписанням контракту, - зазначили у відомстві.

У представництві заявили, що тільки повна деокупація всіх без винятку українських територій зупинить насильницьку пропаганду рф і забезпечить доступ українських дітей і молоді до цінних знань і професійної освіти.

У звільненому, українському Криму не залишиться жодної вулиці чи школи, названої на честь воєнних злочинців рф, - підкреслили у Представництві Президента в АР Крим.