Маріонетки окупантів запросили президента Болгарії до Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
20 Листопада 2021, 16:52
Асіф АлієвQHA
20 Листопада 2021, 16:52

Голова підконтрольного Кремлю голови болгарської громади півострова Іван Абажер заявив, що надіслав запрошення президенту Румену Радеву відвідати окупований Крим.

Абажер обіцяє президентові Болгарії «теплу та привітну зустріч».

Чи залишиться голова Болгарії на своїй посаді вирішуватимуть болгари на другому турі президентських виборах, які пройдуть завтра, 21 листопада. Його опонентом стане голова партії «Громадяни за європейський розвиток Болгарії» (ГЕРБ) Анастас Герджіков.

На попередніх президентських виборах у Болгарії, які відбулися у листопаді 2016 року, переміг Румен Радєв. Тоді його конкурентка від правоцентристської партії «Громадяни за європейський розвиток Болгарії» Цецька Цачова через наміри Радєва покращити відносини з Москвою та заклики до зняття санкцій Євросоюзу, накладених через ситуацію навколо Криму та Донбасу, звинувачувала його у зв'язках із Росією.

Нагадаємо, в Болгарії під час дебатів кандидатів у президент чинний глава держави Румен Радєв заявив, що Крим є територією РФ. Така заява прозвучала колись кандидати в президенти: Радєв і Анастас Герджиков перейшли до обговорення питань зовнішньої політики. Румен також заявив, що Болгарії потрібна прагматична політика щодо Москви і виступив за відміну антиросійських санкцій.

Раніше народний депутат Рустем Умеров назвавнеприпустимою заяву Радєва. Він зазначив, що слова президента Болгарії розходяться з офіційною позицією Софії, яка підтримує територіальну цілісність України.

У свою чергу глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив QIRIM.News, що президент Болгарії має вибачитися за свої слова.

Засудили Радєва та болгари. Так болгарській експерт Огнян Мінчев обурився заявою свого президента про Крим Україна — 40-мільйонна європейська країна з багатовіковими зв'язками співпраці з Болгарією, а українська кров пролита за болгарську свободу.

Раніше представник болгарської делегації в Європарламенті Владислав Велєв заявив, що йому соромно за відверто прокремлівські слова Радева, який цієї неділі візьме участь у другому турі президентських виборів.