Масові затримання у Криму, «суди» готують нові адмінсправи кримським татарам

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
24 Листопада 2021, 10:42
Асіф АлієвQHA
24 Листопада 2021, 10:42

Сьогодні о 12.00 за кримським часом у «Київському районному суді» Сімферополя розглядатимуть адміністративні протоколи щодо затриманих 23 листопада в ізоляторі тимчасового тримання кримських татар.

Наразі затримані перебувають у трьох відділеннях «поліції» Сімферополя : «Центральному», «Київському» та «Залізничному».

Проти затриманих складено адміністративний протокол за статтею 20.2.2 частина перша КоАП РФ (Організація масового одночасного перебування та (або) пересування громадян у громадських місцях, що спричинили порушення громадського порядку).

Як повідомила правозахисниця Лутфіє Зудієва, російські силовики опустили кількох жінок додому, включаючи 14-річну дівчинку — Куламетову Мерьем.

П'ятеро жінок провели ніч в ізоляторах тимчасового тримання: Куламетова Рейхане, Абдураманова Ельмаз, Азізова Ельвіна та Яникова Фатіме.

Адвокат Едем Семедляєв, який вийшов на волю того ж вечора, взявся захищати інтереси трьох кримських татарок. Крім нього, права затриманих відстоюють адвокати Еміль Курбедінов, Назим Шейхмамбетов.

Серед затриманих виявилося четверо журналістів: Алімов Енвер, Сулейманов Алім, Вілен Темер'янов, Длявер Ібрагімов.

23 листопада у Сімферополі російські силовики затрималикілька десятків кримських татар, які прийшли зустрічати адвоката Едема Семедляєва, який вийшов на волю після 12 діб адміністративного арешту.