«Має вибачитися», — Рефат Чубаров розкритикував президента Болгарії за слова про «російський Крим»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
19 Листопада 2021, 17:59
Асіф АлієвQHA
19 Листопада 2021, 17:59

Я хотів би, щоб президент Болгарії Румен Радєв вибачився. Можливо ми його дочекаємося, хоча впевненості в цьому немає.

Так QIRIM.News прокоментував заяву болгарського лідера про те, що Крим нібито є частиною Росії, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Чубаров зазначив, що, хоча президент балканської країни і обирається своїми громадянами, і представляє країну на міжнародній арені, Болгарія є парламентською республікою, і рішення, що реалізуються урядом, затверджуються в законодавчому органі.

«У парламенті країни існує правляча коаліція, яка поділяє європейські цінності та захищає національні інтереси Болгарії», - сказав голова Меджлісу.

Крім цього, Чубаров нагадав, що Болгарія є однією з 29 країн, яка ініціювала проект резолюції ООН про положення прав людини в тимчасово окупованій Автономній Республікі Крим та міста Севастополь. Також будучи членом НАТО та ЄС, Софія слідує курсу з підтримки територіальної цілісності України.

«Усі прийняті міжнародні резолюції чітко говорять про те, що державні органи та посадові особи Російської Федерації, які діють на території Криму, є окупаційною владою. Болгарія сама проголосувала за цю позицію, а її президент наразі визнає право окупанта на захоплену ним територію. Цей скандал може бути розв'язаний самим болгарським суспільством», - пояснив голова Меджлісу.

Чубаров додав, що МЗС України здійснило необхідні та своєчасні дипломатичні дії, викликавши посла Болгарії в Україні, і вказавши на неприпустимість такого роду заяв президента країни.

У Болгарії під час дебатів кандидатів у президент чинний глава держави Румен Радєв заявив, що Крим є територією РФ. Така заява прозвучала колись кандидати в президенти: Радєв і Анастас Герджиков перейшли до обговорення питань зовнішньої політики.