Маємо конкретні напрацювання, рекомендації та розуміння наступних кроків для деокупації та реінтеграції Криму - Скрипник

Новини України та світу
Ліна Тимошина
19 Листопада 2021, 14:50
Фото: МЗС України
Ліна Тимошина
19 Листопада 2021, 14:50

Підписання Меморандуму між МЗС і експертною мережею Кримської платформи свідчить про високу мотивацію та готовність докладати максимум зусиль задля досягнення цілей Кримської платформи як зі сторони експертного середовища, так і з боку МЗС. Про це повідомила голова правління Кримської правозахисної групи, членкиня Експертної мережі Кримської платформи Ольга Скрипник, яка є підписантом документу, йдеться на сайті КПГ. Скипник є координаторкою робочої групи з прав людини та міжнародного гуманітарного права.

Менше ніж рік тому в МЗС почалися консультації з експертами щодо запуску Кримської платформи та розбудови експертного виміру Платформи. Ще не пройшло року, а вже відбувся Саміт Кримської платформи, офіційно розпочала свою роботу Експертна мережа Кримської платформи, та сьогодні ми підписуємо цей Меморандум. Для мене це свідчить про високу мотивацію та готовність докладати максимум зусиль задля досягнення цілей Кримської платформи як зі сторони експертного середовища, так і з боку МЗС. Ми розуміємо, що попереду багато складної щоденної роботи, але головне, що маємо конкретні напрацювання, рекомендації та розуміння наступних кроків для деокупації та реінтеграції Криму, – вважає Скрипник.

У Кримській правозахисній групі зазначили - у тексті меморандуму йдеться, що МЗС та Експертна мережа КП спільно розуміють негативні наслідки окупації. Зокрема такі як мілітаризація Кримського півострова, системні порушення прав людини, знищення української та кримськотатарської ідентичності на півострові, придушення свободи слова, пропаганда війни серед цивільного населення та викривленні історії регіону, обмеженні свободи судноплавства тощо.

Тому сторони погодились, що ефективна протидія наслідкам окупації та деокупація можливі лише за скоординованих зусиль державних органів України, держав-партнерів України та представників громадянського суспільства, аналітичних центрів, університетської спільноти та публічних інтелектуалів, тому вирішили підписати меморандум, - пояснили в КПГ.

МЗС та Експертна мережа Кримської Платформи планують співпрацювати за такими напрямками як консолідація міжнародної політики невизнання будь-якої зміни статусу Криму, моніторинг та аналіз ефективності санкцій, вироблення пропозицій щодо їх посилення та перекриття шляхів обходу, захист прав людини і міжнародного гуманітарного права.

Також працюватимуть над забезпеченням безпеки в Азово-Чорноморському регіоні та за його межами, захистом принципу свободи навігації, подоланням негативних екологічних та економічних наслідків окупації, протидією стиранню культурної ідентичності на в Криму, моніторингом стану та забезпечення збереження культурної спадщини та захистом прав корінних народів Україні на Кримському півострові.

Як повідомляли QIRIM.News, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що підписав Меморандум про співпрацю МЗС та експертної мережі Кримської платформи. За його словами, з боку мережі - сім координаторів робочих груп. Документ визначає цілі та завдання спільної діяльності.

QIRIM.News повідомляли також, що голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв підписав Меморандум про співпрацю між Міністерством закордонних справ України та Експертною мережею Кримської платформи як координатор робочої групи «Відновлення прав корінних народів як інструмент деокупації Криму».