Медичний фронт: Фонд Астем Фаундейшин передав машини швидкої допомоги Херсонщині

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
09 Червня 2023, 21:41
Асіф АлієвQHA
09 Червня 2023, 21:41

Автор: Асіф Алієв

Фото: Едіє Османова

Ранок 9 червня. Майже одразу після завершення комендантської години з Києва виїхали чотири машини у напрямок Херсону.

Мета виїзду - передати три карети швидкої медичної допомоги, які були придбані в Європі лікарням Херсонської області.

Здійснити проєкт взявся «Благодійний фонд» Астем Фаундейшин.

В кампанії з кримськотатарськими волонтерами,головою фонду Снавером Сейтхалілєвим команда журналістів QIRIM. News долають сотні кілометрів дороги.

Довгі часи шляху до півдня України проходять під жарти та спогади волонтерів, знайомства один з одним та обговорення робочих моментів з колегою- оперторкою.

Стела Херсону стала першим фотозвітом поїздки. Пройти повз неї і не зробити пам'ятне фото неможливо, особливо після деокупації міста.

Після видачі гуманітарної допомоги, яка була завантажена в машинах волонтерів, швидкі одна за другою передавалася медзакладам Херсону та Бериславського району області.

Як розповів голова Астем Фаундейшин Снавер Сейтхалілєв, три карети швидкої допомоги, які повністю обладнані для надання першої медичної допомоги, були передані «Великоолександрівської лікарні», «Херсонської обласної інфекційної лікарні» та «Херсонському обласному закладу з надання психіатричної допомоги».

«На жаль ця війна несе дуже жахливі наслідки для Херсона, суспільства та країни загалом.Руйнуються міста, громади, страждають люди. В ціх умовах лікарі роблять неймовірні речі. Вони для нас герої і для нас велика честь сьогодні внести свій маленький вклад в медичний фронт. Ці автівки будуть евакуювати цивільних, військових та будуть корисні для жителів Херсона», – висловив він впевненість.

Голова Фонду Національного доброту Криму Ленур Мамбетов заявив QIRIM.News, що декілька місяців тому разом з головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим зустрічався з головою Херсонського ОВА Олександром Прокудіном та запитали чим можуть допомогти жителям області.

«Нам повідомили, що існує велика потреба у каретах швидкої допомоги місцевих медичних закладів. Отже ОВА звернулася до Астем Фаундейшин з цим проханням. Ми їх купили в Німеччині,вони в дуже хорошому стані», - сказав він.

Мамбетов додав, що незабаром до Херсонщини Астем Фаундейшин відправить джипи- дастери для сімейних лікарів.

Своєю чергою директор Херсонського обласного закладу з надання психіатричної допомоги Павло Паламарчук заявив QRIM.News, що отримання швидкої несподівана підтримка.

«Ми просто щасливі, відверто кажучи. Наші автомобілі не дуже нові. А це відносно нова карета швидкої допомоги ще послужить нашим хворим», — сказав директор медичного закладу.

Раніше у зверненні до Астем Фаундейшин голова департаменту здоров'я Херсонської обласної державної адміністрації Тетяна Карчевич висловила вдячність фонду за надану допомогу.

«На даний час, першочерговою метою є забезпечення жителів деокупованих територій необхідними медичними послугами, а також безперервної роботи деокупованих закладів охорони здоров’я»,– заявила вона.

Карчевич додала, що від забезпечення життя та здоров’я цивільного населення також залежить успішний результат війни України проти російської агресії.

Після завершення гуманітарної акції спілкування з місцевими жителями щодо затоплення Херсону, волонтери, керівники благодійних організацій та журналісти QIRIM.News вирушили назад до Києва.

Побачивши Херсон, квітучі місця півдня України ми знаємо, що скоро повернемося туди, де скрізь на нас чекають наші люди, де наш дім, і наш рідний Крим.