Меджліс кримськотатарського народу та РНБО — спільна стратегія деокупації Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
31 Грудня 2020, 11:12
Ірина Требунських
31 Грудня 2020, 11:12

Напередодні представники Меджлісу кримськотатарського народу зустрілися з секретарем Ради національної безпеки і оборони України Олексієм Даниловим. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Головними темами розмови були взаємодія при розробці державної стратегії деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, реалізації ініціативи «Кримська платформа».

Також під час зустрічі порушили питання санкцій проти осіб та підприємств, чия незаконна діяльність сприяє окупаційній «владі» в Криму та проблему посилення переслідувань і репресій громадян України, що проживають на українському півострові.

На завершення зустрічі сторони домовилися про конкретні форми взаємодії Меджлісу кримськотатарського народу з Радою національної безпеки і оборони України з обговорених питань, — написав Чубаров.

У зустрічі з Даніловим, окрім власне Чубарова,  взяли участь національний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, заступники голови Меджлісу Ільмі Умеров, Ахтем Чийгоз, члени Меджлісу — Різа Шевкієв, Гаяна Юксель, Ескендер Барієв.

Нагадаємо: раніше заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос заявив, що Україна не зможе вести одночасно війну на Донбасі та в Криму, тому необхідне посилення санкцій проти країни-агресора Росії.

Як повідомляли «Кримські новини», 30 вересня кандидатуру народного депутата, делегата Курултаю кримськотатарського народу Рустема Умєрова ухвалили до складу міжвідомчої групи при Раді нацбезпеки України для підготовки Державної стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Криму.