Меджліс кримськотатарського народу закликав не допускати російських та білоруських спортсменів на Олімпійські ігри

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Березня 2023, 13:30
Асіф АлієвQHA
28 Березня 2023, 13:30

Меджліс кримськотатарського народу категорично не погоджується з рішенням Міжнародного олімпійського комітету (МОК) дозволити російським та білоруським спортсменам брати участь у Олімпійських іграх 2024 року в Парижі під нейтральним прапором.

Про це йдеться в заяві Президії Меджлісу кримськотатарського народу про недопуск російських та білоруських спортсменів на Олімпійські ігри 2024 року.

В заяві йдеться, що Олімпійська хартія, яка встановлює основні принципи та найважливіші цінності Олімпізму, прямо вказує на те, що метою Олімпізму є «напрям спорту на благо гармонійного розвитку людства, сприяючи створенню мирного суспільства, що дбає про збереження людської гідності».

«Прикро, але і в XXI столітті, Олімпійський рух як унікальне явище та універсальна діяльність на основі цінностей Олімпізму, що охоплює всі п'ять континентів, продовжує зазнавати руйнівних ударів з боку держав, у яких розтоптана демократія та встановлені диктаторські режими. У цьому зв’язку Меджліс кримськотатарського народу з глибоким обуренням констатує системні спроби Росії як держави-агресора, яка розв'язала у лютому 2014 року війну проти суверенної України, внаслідок котрої окуповано Крим та низку інших територій України, загинули десятки тисяч мирних громадян та військовослужбовців України, зруйновано сотні міст, селищ та сіл, мільйони громадян стали біженцями та вимушеними переселенцями, спрямовані на абсолютну дискредитацію та знищення Олімпійського руху.

Меджліс кримськотатарського народу відмічає, що таку ж цинічну позицію щодо цінностей та принципів Олімпізму, зайняв диктаторський режим Лукашенка, який захопив владу в Білорусі. Меджліс кримськотатарського народу вітає рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) про заборону національним олімпійським комітетам Росії та Білорусі брати участь в Олімпійських Іграх 2024 року та інших олімпійських заходах.

Проте, Меджліс кримськотатарського народу категорично не погоджується з рішенням Міжнародного олімпійського комітету (МОК) дозволити російським та білоруським спортсменам брати участь у Олімпійських іграх 2024 року в Парижі під нейтральним прапором».

В Меджлісі зазначають, що міжнародне право позначає громадянство як правовий взаємний зв'язок між окремою особою та державою.

В ситуації, пов’язаної з російсько-українською війною, розпочатої Росією у лютому 2014 року, якщо громадянин Росії не здійснює дій, спрямованих проти цієї війни, не засуджує воєнні злочини, що скоєні російськими військами на території України, не виступає проти російської окупації Криму, то його позиція вважається невіддільною від злочинної позиції Кремля.

«Тому, допуск російських спортсменів у будь-якій якості на заходи Олімпіади означатиме мовчазне схвалення з боку Міжнародного олімпійського комітету (МОК) злочинів російського агресора в Україні, включаючи гоніння и переслідування корінного кримськотатарського народу, що посилюються» , — наголошується в заяві.

Меджліс кримськотатарського народу зазначає, що участь російських і білоруських спортсменів у Олімпійських іграх 2024 року або на будь-яких заходах, що проводитимуться в рамках Олімпіади, буде використана диктаторськими режимами Росії та Білорусі для виправдання геноциду українців та кримських татар, а також замаху на анексію територій України.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу закликає Виконавчий Комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК) прийняти рішення про недопуск російських та білоруських спортсменів у будь-якій якості на Олімпійські ігри 2024 року, а також провести ретельну перевірку всіх учасників Олімпіади - 2024 щодо їхньої можливої підтримки актів агресії, спроб анексії територій суверенних держав, проявів расової дискримінації і переслідувань, включаючи та ситуацію в окупованому Криму, як такі, що очевидно порушують Олімпійську хартію та руйнують основні принципи та найважливіші цінності Олімпізму.