Меджліс продовжує працювати у Києві, - заява Президії Меджлісу у зв'язку із загрозою вторгнення російських військ на материкову частину території України

Новини України та світу
Ліна Тимошина
14 Лютого 2022, 17:04
Ліна Тимошина
14 Лютого 2022, 17:04

Загроза військового вторгнення РФ на материкову частину території України, концентрація збройних сил РФ, включаючи авіацію і ракетні комплекси, біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму, стали причиною різкого зростання звернень громадян України, включаючи мешканців тимчасово окупованого Криму, у Меджліс кримськотатарського народу. Про це йдеться у заяві Президії Меджлісу кримськотатарського народу, яку оприлюднив голова Меджлісу Рефат Чубаров.


Він зазначає, що у своїх зверненнях до Меджлісу кримськотатарського народу співгромадяни запитують про оцінки ситуації, що складається на кордонах та навколо України, пропонують пояснити порядок роботи Меджлісу кримськотатарського народу у разі вторгнення російських військ на материкову частину території України тощо.

У заяві йдеться, що Меджліс кримськотатарського народу оцінює загрозу військового вторгнення РФ на материкову частину території України або залучення Москвою інших сценаріїв військового нападу на Україну як реальну і ймовірну.

Меджліс кримськотатарського народу у плановому режимі взаємодіє з органами державної влади та управління України, іноземними дипломатичними установами, місіями та представництвами міжнародних організацій, акредитованими в Україні, кримськотатарськими громадськими організаціями, що здійснюють свою діяльність в Україні та за її межами, здійснює у встановленому порядку особистий прийом громадян та проводить консультації в індивідуальному порядку. Меджліс кримськотатарського народу не розглядає жодних пропозицій та варіантів щодо зміни місцеперебування центрального офісу Меджлісу, що розміщується у місті Києві, - зазначається у заяві.


Меджліс кримськотатарського народу висловлює особливу довіру Збройним Силам України та відзначає високий рівень їхньої готовності до оборони України та захисту її суверенітету та територіальної цілісності.

З метою відсічі очікуваного військового вторгнення російських військ на материкову частину території України, а згодом - звільнення тимчасово окупованих РФ Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також окремих районів Донецької та Луганської областей, Меджліс кримськотатарського народу закликає Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, продержавні політичні партії, громадські організації та народні рухи до консолідації на засадах постійного діалогу та взаємної співпраці, - повідомляє Президія Меджлісу.

Немає опису світлини.
Фото: сторінка Фейсбук Рефата Чубарова
Немає опису світлини.
Фото: сторінка Фейсбук Рефата Чубарова