Меджліс закликав кримчан розпочати безстрокову акцію протесту проти незаконної мобілізації на півострові

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2022, 16:57
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2022, 16:57

У зв'язку з оголошеною 21 вересня так званою частковою мобілізацією Президія Меджлісу кримськотатарського народу опублікувала звернення до всіх жителів Криму – громадян України.

У звернені йдеться, що проведення російською окупаційною адміністрацією примусової мобілізації жителів тимчасово окупованого Криму в армію держави-окупанта є грубим порушенням Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни. Зокрема, статті 51 якої вказує: «Держава, що окупує, не може примушувати осіб, що перебувають під її опікою, служити в її збройних або допоміжних силах. Будь-який тиск чи пропаганда на користь добровільного вступу до армії забороняється».

В Меджлісі зазначили, що свідомо злочинний характер мобілізаційних дій російської окупаційної влади у тимчасово окупованому Криму посилюється ще й тим, що всі жителі Криму, які постійно проживали на півострові станом на 27 лютого 2014 року, всупереч їх примусовій паспортизації шляхом видачі їм окупаційних «аусвайсів» у вигляді російського паспорта, є громадянами України.

«Масова мобілізація жителів Криму, що одночасно розпочалася 21 вересня 2022 року по всій території тимчасово окупованого Кримського півострова, свідчить про те, що російська окупаційна адміністрація у прихованій формі та до формального оголошення мобілізації провела всі необхідні організаційні заходи, спрямовані на примус жителів Криму до служби у збройних силах російської федерації. Аналіз даних про мобілізацію мешканців Криму упродовж лише одного дня – 22 вересня 2022 року, що надійшли до Меджлісу кримськотатарського народу, свідчить про те, що у списках мобілізованих громадян різних національностей кримські татари становлять чисельність, що помітно перевищує їхню пропорційну представленість у населенні Криму. В окремих населених пунктах та регіонах чисельність кримських татар, що мобілізуються, становить до 80-90 відсотків від кількості осіб, внесених у списки. Вказана диспропорція в етнічному складі жителів тимчасово окупованого Криму, які примусово і незаконно мобілізуються російською окупаційною адміністрацією, розкриває ще один зі страшних задумів військово-політичного керівництва російської федерації – цілеспрямоване знищення дорослого чоловічого населення корінного кримськотатарського народу», - зазначається у зверненні.

Як повідомили жителі тимчасово окупованого Криму, дії представників російської окупаційної адміністрації щодо незаконної мобілізації жителів тимчасово окупованого Криму до збройних сил російської федерації, відбуваються у відверто грубій, насильницькій і що принижує гідність людини формі.

Вважаючи на численні звернення співвітчизників, що надходять до Меджлісу кримськотатарського народу із тимчасово окупованого Криму, а також спираючись на чинне законодавство України, принципи та норми міжнародного права, резолюції, звернення та рекомендації, прийняті міжнародними організаціями, включаючи ООН, ОБСЄ, Раду Європи у період з березня 2014 року до теперішнього часу, Меджліс кримськотатарського народу звертається до всіх жителів Криму – громадян України з наступним:

1. Виступити проти незаконної та злочинної мобілізації російською окупаційною адміністрацією мешканців Криму – громадян України до збройних сил російської федерації.

2. Встановити єдиним місцем для проведення загальнокримського протесту мешканців Криму проти незаконної та злочинної мобілізації у збройні сили російської федерації – Центральну площу міста Сімферополь.

3. Закликає всіх мешканців тимчасово окупованого Криму розпочати безстрокову акцію протесту проти незаконної та злочинної мобілізації жителів Криму - громадян України у збройні сили російської федерації на Центральній площі міста Сімферополя у наступні дні та час: - вихідні дні (субота, неділя) – о 12.00; - робочі дні – о 17.00.

4. Всім жителям Криму, як тим, хто вже обманом і насильством проти своєї волі незаконно мобілізований, так і тим, кого російська окупаційна влада мобілізуватиме – категорично відмовлятися служити у збройних силах російської федерації у зв’язку з наступними причинами: - наявністю громадянства України, - відмовою стати співучасником міжнародного воєнного злочину, що сколюється російською окупаційною адміністрацією, - відмовою брати участь у скоєнні злочинів проти власної держави – України та своїх співгромадян.

5. У разі, якщо мешканець тимчасово окупованого Криму - громадянин України через непереборні для нього перешкоди все ж таки опиниться у лавах російської армії, закликає його негайно скласти зброю і перейти на бік Збройних Сил України.

Увалюючи дане Звернення до жителів Криму незалежно від їхньої національності та віросповідання, Меджліс кримськотатарського народу усвідомлює складність вибору, перед яким з вини російської окупаційної адміністрації перебуває кожен мешканець Криму – громадянин України військовозобов'язаного віку. Однак, як і кожен з вас, ми виходимо з того, що ніхто з жителів Криму не може і не повинен стати співучасником міжнародного злочину, що вчиняють російські окупанти, які захопили наш Крим. Ваша мужність, продемонстрована при відмові служити у збройних силах російської федерації, повернеться до вас збереженням власної гідності та поваги до суспільства, визнанням вашого внеску у звільнення Криму від російських окупантів. Знайте і будьте впевнені – злочинний російський режим приречений на поразку, а визволення Криму від російських окупантів невідворотне!

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, Рефат Чубаров