Меджліс закликає кримчан знайти можливість не призиватись в армію РФ

Новини України та світу
Алла Трапезова
03 Березня 2022, 19:13
Алла Трапезова
03 Березня 2022, 19:13

Меджліс кримськотатарського народу звернувся до мешканців окупованого Криму з проханням знайти можливість не вступати до армії країни-агресора Росії. Про це в коментарі Qirim.news заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Ми сьогодні зробили звернення від імені Меджлісу кримськотатарського народу. Я звернувся до всіх, хто живе в Криму, саме до кримських людей. Нас не цікавлять ті колоністи, які за 8 років заполонили Крим, їх вже більше мільйону там. Вони всі будуть вимушені поїхати додому, коли буде знову відновлено суверенітет Української держави над Кримом. Але до всіх, незалежно від етнічної приналежності, до росіян, українців, кримських татар, молодих людей, не дуже молодих, яких зараз російська окупаційна влада намагається масово призвати до лав російської армії і спрямувати на материкову частину України з метою, щоб вони вбивали своїх співгромадян, – заявив Чубаров.

Він повідомив, що Меджліс спробував детально пояснити, як треба діяти людям, яких зараз російська окупаційна влада в Криму намагається затягнути і примусити призиватися до російської армії.

Голова Меджлісу зауважив, що кримчани повинні усвідомлювали, що якщо вони візьмуть в руки зброю і їх направлять на материкову частину Україні, тоді вони будуть безпосередньо залучені до міжнародного злочину, який здійснюють зараз керівництво РФ і російські війська.

В нас немає механізмів допомогти людям в Криму, які зараз перед вибором: погодитися з насильницьким призовом в російську армію і стати співучасником вбивств на території України, чи відмовитися і понести ті покарання, які передбачені в законодавстві країни-агресора, – додав він.

Чубаров підкреслив, що кримчани можуть знайти можливості виїхати з Криму на територію самої Росії, спробуйте доїхати до території третьої країни, знайти інші варіанти.

Але якщо нічого вони не знайшли, все одно не треба йти в армію Росії, бо це означає, що ти будеш готовий вбивати інших, але і тебе уб’ють. Відмовитись – це пройти через нові випробування. Але ви збережете життя і головне – честь, – резюмував голова Меджлісу.