«Мені прикро», — українська журналістка про заяву Подоляка про скасування автономії у звільненому Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2023, 11:09
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2023, 11:09

Кримчанка, журналістка Лариса Волошина розкритикувала заяву радника голови Офісу президента Михайла Подоляка про скасування автономії у звільненому Криму.

Вона зазначила, що така заява суперечить усьому у що вона вірила довгі роки окупації.

Волошина наголосила, що Крим має бути українським "тобто, має бути кримськотатарським".

"І ось, виявляється, центральна влада не готова визнати цей простий факт. Виявляється, що є сумніви та варіанти. Мені прикро, мої кримськотатарські друзі, що вам довелося це почути буквально напередодні звільнення, за яке ви боролися всі ці роки. Прикро і соромно за те, що Банкова досі не позбулася імперської зневаги до корінного народу Криму. Що я можу сказати з цього приводу? Що я можу у вас попросити після цих ганебних заяв? Давайте разом звільнимо Крим від російських ґратів, і разом продовжимо боротьбу за ваші права в незалежній Україні", - написала вона у Facebook.

Журналістка заявила, що багато українців зараз відчувають той самий сором, що і вона.

Волошина звернулась до кримських татар та заклика їх не втрачати надії.

"Ми будемо боротися за ваше право на звільненій земля разом. Поки дихаю та живу, я не відмовлюся від ідеї кримськотатарського Криму. І не тільки я. Сотні і тисячі українців будуть із вами в цій боротьбі. Ми не зупинимося. Ми не відступимося. Крим буде квітучим і вільним. Кримськотатарський народ заслуговує право на відродження. Вірю, що я не одна хочу зараз запевнити вас, мої кримськотатарські брати, що у звільненому Криму ми продовжимо боротьбу разом із вами. Тому що вільна Україна неможлива без вашого права на вистраждану Батьківщину", - написала Волошина.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що саме нерозвинутість кримської автономії стала однією з причин посиленняросійської присутності на півострові. Прописана у Конституції України автономність Криму потребую трансформації. З надбанням Україною незалежності на півострові можна було б «виписати колективні права таким чином, щоб Крим став найбільш проукраїнським регіоном України».

Зазначимо, Подоляк заявив, що Крим після деокупації може позбутися автономного статусу. На його думку, існування автономій у складі унітарної держави є живильним середовищем для сепаратистських настроїв. Водночас він зазначив, що нам не потрібно забувати про етнічні спільноти в Криму, права яких мають бути дотримані у повному обсязі.

Кримські татари, наприклад, очевидно заслуговують на те, щоб ми дивилися на них з великою симпатією, оскільки вони зазнали багато жахів, які відбувалися в Криму протягом останніх 9 років, — підкреслив він.