Мешканець Генічеську Дмитро Захаров, викрадений у червні, перебуває наразі в окупованому Криму, - КПГ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Грудня 2022, 10:50
Фото: КПГ
Ліна Тимошина
02 Грудня 2022, 10:50

Мешканець Генічеську Дмитро Захаров, викрадений у червні, перебуває наразі у Криму, проте Міноборони РФ стверджує, що він не значиться у переліку осіб, затриманих за “протидію спецоперації”.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

У КПГ зазначили, що 16 червня ввечері Дмитра Захарова затримали російські військові у Генічеську поруч із продуктовим магазином по вул. Гоголя 124. 24 липня у російських медіа з'явилась інформація, що ФСБ у Херсоні затримали чоловіка, який нібито розсилав російським військовим повідомлення за наказом СБУ.

Окупаційні ресурси виклали відео, у якому Захаров розповідає, що буцімто здійснював розсилку спам-повідомлень російським військовослужбовцям із закликом здатися. У КПГ зауважили, що на цьому відео Захаров явно пригадує текст, який проговорює.

Наприкінці вересня адвокат Захарова отримав відповідь на адвокатський запит від Федеральної служби військ Нацгвардії Міноборони РФ, де повідомляється, що “за наявними на 27 вересня даними Захаров. Д.С. не значиться у переліку осіб, затриманих за протидію спецоперації”.

У Кримській правозахисній групі повідомили також, що у відповідь на запит дружини Захарова у "кримське ФСБ" йдеться, що наразі проводиться перевірка дій Дмитра Захарова “на предмет заподіяння шкоди безпеці РФ у ході проведення СВО. Особа перебуває в умовах, що виключають загрозу життю та здоров’ю”.