Мешканці узбецької автономії проводять протести через скасування її статусу (Відео)

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
01 Липня 2022, 18:42
Асіф АлієвQHA
01 Липня 2022, 18:42

Влада Узбекистану ввела додаткові сили Національної гвардії до Каракалпакстана, де відбуваються протести проти поправок до Конституції, пов'язаних зі скасуванням суверенного статусу республіки.

Про це повідомляє Turkmen.news із посиланням на місцевих мешканців.

За словами мешканців Каракалпакстану, люди обговорюють мітинги у спеціальних телеграм-каналах, де й координують спільні дії. Акції протесту відбулися у двох містах — Чимбаї та Муйнаку. Очевидці стверджують, що активних учасників мітингу затримали. Також правоохоронці затримують місцевих блогерів, які виступають проти поправок до Конституції.

Згідно з джерелами Turkmen.news, протягом останніх днів у Каракалпакстані спостерігаються проблеми з інтернетом. Жителі республіки активно дзвонять на номер 1341, за яким приймаються пропозиції та критика щодо конституційної реформи.

Як відомо, обговорення триватиме до 5 липня. І, як кажуть співрозмовники, якщо поправки про статус Каракалпакстану залишаться в загальному списку, то в Нукусі буде організована масова акція протесту.

25 червня влада Узбекистану опублікувала список поправок до Конституції, де набралося близько 200 пунктів. Зокрема, пропонується виключити суверенний статус Каракалпакстану та його право на вихід зі складу країни шляхом проведення внутрішнього референдуму.