Мета чергової провокації Кремля — нашкодити відносинам України і Туреччини. Заява Меджлісу про турецький візит Бальбека і Поклонської

Новини
Олег ПоліщукQHA media
15 Жовтня 2019, 10:42
Олег ПоліщукQHA media
15 Жовтня 2019, 10:42

Меджліс кримськотатарського народу вважає провокацією візит до Туреччини на конференцію спікерів парламентів з протидії тероризму і зміцненню регіональної взаємодії у складі російської делегації кримських "депутатів" Держдуми РФ Руслана Бальбека і Наталі Поклонської.

Як повідомляється у спеціальній заяві Меджлісу з цього приводу, інформація про участь «депутатів Державної Думи», незаконно обраних на тимчасово окупованій території України, у міжнародному заході, що відбувся в Туреччині, а також про їхнє представлення голові Турецької Республіки Реджепу Тайіпу Ердогану, сприйнята в українському суспільстві як прикре непорозуміння.

На думку Меджлісу, громадяни України справедливо оцінюють подібні провокаційні хитрощі російської влади як спроби залучення світових лідерів і відомих політичних і громадських діячів до легітимізації спроби анексії Криму і виправдання скоєних російською окупаційною владою злочинів проти українського і кримськотатарського народів.

Очевидно також, що однією з цілей чергової провокації Кремля є спроба нашкодити високому рівню довірчих відносин між Україною і Туреччиною. Російська пропагандистська машина намагається створити навколо провокації з включенням до складу делегації Росії, представленої президенту Туреччини, «депутатів Державної Думи», незаконно обраних на тимчасово окупованій Росією української території, інформаційну завісу нібито визнання Туреччиною незаконної анексії Криму, — наголошується ув заяві.

У Меджлісі вважають, що Бальбек і Поклонська є безпосередніми організаторами і виконавцями багатьох незаконних і злочинних діянь, що сприяють тимчасовій окупації Росією Криму, включаючи заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, переслідування, арешти і позбавлення волі членів Меджлісу і активістів кримськотатарського національного руху.

"Меджліс кримськотатарського народу виходить з того, що тільки примус Росії до міжнародного права поверне мир і стабільність у Чорноморському регіоні, забезпечить територіальну цілісність і суверенітет України, захистить права і свободи кримськотатарського народу", — підкреслено у заяві.

ЗаяваМеджлісу кримськотатарського народу у зв'язку з участю на міжнародному міждержавному заході, що відбувся в...

Опубліковано Рефатом Чубаровим Понеділок, 14 жовтня 2019 р.

11-12 жовтня 2019 року в турецькому Стамбулі відбулася Третя конференція спікерів парламентів з протидії тероризму і зміцненню регіональної взаємодії, в якій взяли участь делегації п'яти держав — Афганістану, Китаю, Пакистану, Росії та Туреччини.

Як вже повідомляло QHA media, до складу російської делегації увійшли два «депутата» Держдуми від анексованого Криму — Наталя Поклонська і Руслан Бальбек, при цьому під час вечері у Стамбулі у «Долмабахче Сараї» на честь відкриття цієї конференції їх урочисто прийняв президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

У зв'язку із цим українське МЗС направило ноту протесту Туреччині й викликало турецького посла для пояснень. А прокуратура АРК пообіцяла дати події відповідну правову оцінку.