«Мета корупції та Росії — відібрати у народу України те, що належить йому за правом» — Блінкен

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
06 Травня 2021, 15:18
Тетяна Нікішина
06 Травня 2021, 15:18

Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Сполучені Штати Америки підтримують суверенітет і територіальну цілісність України і ці погляди поділяють усі члени G7.

Про це він розповів під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським 6 травня у Києві.

Ми стоїмо разом із вами для того, щоб підтримувати світле майбутнє України. Ми підтримуємо суверенітет, територіальну цілісність та незалежність України. Мені дуже приємно, що цю позицію поділяють всі члени G7, із засідання якої я тільки повернувся з Лондона, — сказав Блінкен.

Блінкен і Зеленський обговорили питання інтеграції до НАТО, а також боротьбу з корупцією та реформи.

Ми обговорили питання Євроатлантичного спрямування, а також ту роботу, яку проводить Україна для того, щоб просувати реформи, викорінювати корупцію та втілювати ті спільні цінності, які є між нашими країнами.

Є багато різних інтересів, які виступають проти зусиль України щодо реформування та боротьби з корупцією. До них належать зовнішні сили, такі як Росія, а також внутрішні сили, такі як олігархи та особи, які переслідують власні вузькі інтереси. Тому боротьба із корупцією є одним із найважливіших питань для українського народу та вирішальним для покращення його життя, — сказав Блінкен.

Блінкен зазначив, що попри те, що РФ відвела частину військ від кордону України, там продовжує зосереджуватися значна кількість військових одиниць техніки та військовослужбовців.

Ми обговорили ті загрози, які спостерігаються з боку Росії. Ми спостерігаємо за цими подіями дуже ретельно і бачимо, що робить РФ від захоплення Криму до війни на Донбасі. Ми бачимо, що на кордоні з Україною є концентрація російських сил, найбільша з 2014 року. Ми і ваші партнери робитимемо все, щоб Україна могла захистити себе. Деякі сили Росія відвела від кордону і ми спостерігатимемо за ситуацією ретельно.

Незалежно від того, що робить Росія, жертви є щодня на контактній лінії. Ми проти дій Росії щодо дестабілізації України. Також підтримуємо антикорупційні закони. Тому що корупція та агресія РФ намагаються добитися однакових цілей — відібрати в українського народу те, що належить йому по праву, — підсумував Блінкен.

Володимир Зеленський і Державний секретар США Ентоні Блінкен спілкуються з представниками ЗМІ, підбиваючи підсумки своєї зустрічі.

Президент України Володимир Зеленський і Державний секретар США Ентоні Блінкен спілкуються з представниками ЗМІ, підбиваючи підсумки своєї зустрічі.

Posted by Офіс Президента України on Thursday, May 6, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», сьогодні п'ятий президент Петро Порошенко наголосив під час розмови з Ентоні Блінкеном на необхідності отримання Плану дій щодо членства в НАТО і підтримки України в позиціях перемовин зі вступу в НАТО і ЄС.

У свою чергу, заступниця держсекретаря з політичних питань Вікторія Нуланд і держсекретар США підкреслили необхідність продовження реформ у країні, зокрема тих, які втілювалися за участі Блінкена у 2014-2016 роках.