Справа MH17: у Нідерландах відбулося виїзне засідання суду. Попереду — розгляд справи по суті

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
27 Травня 2021, 12:46
Тетяна Нікішина
27 Травня 2021, 12:46

У Нідерландах на військовій авіабазі Хілз-Райен закінчилося виїзне судове засідання у справі щодо катастрофи рейсу MH17.

Виїзне засідання тривало майже п'ять годин. До огляду були залучені судді, адвокати родичів загиблих і захист одного з чотирьох обвинувачених підполковника-спецпризначенця ГРУ РФ Олега Пулатова.

Закриваючи засідання, головуючий суддя Хендрік Стейнгаюс підкреслив, що реконструкція збитого літака дуже вразила суд. Варто зазначити, що судді вперше бачили реконструкцію МН17.

Наступне засідання суду відбудеться 7 червня 2021 року, тоді ж суд почне розгляд справи по суті.

Нагадаємо, на військовій авіабазі Хілз-Райен зберігаються всі зібрані на місці трагедії уламки літака, а також його реконструкція.

Біля ангара, де перебуває реконструкція літака рейсу МН17, звели невелике наметове містечко, де засідали судді і працювали журналісти.

Сторона звинувачення під час судового засідання 21 травня 2021 року попросила оглянути праву і ліву частини кабіни літака рейсу MH17, щоб порівняти пошкодження. Адже, за версією нідерландських і бельгійських експертів, ракета «земля-повітря» влучила в ліву сторону літака.

Захист обвинуваченого Пулатова попросив надати письмовий варіант затвердженого судом порядку огляду реконструкції літака.

Під час засідання суд повідомив, що повторно опитали експертів із російського концерну «Алмаз-Антей», нідерландських і бельгійських фахівців. Це був загальний допит експертів.

Як повідомляли «Кримські новини», 15 квітня в Гаазі (Нідерланди) розпочалося чергове судове засідання у справі щодо збиття у 2014 році літака рейсу МН17.