Мілітаризація свідомості дітей в окупованому Криму: стройова підготовка, рукопашний бій та збирання автомата

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Квітня 2023, 10:06
Фото: Кримська правозахисна група
Ліна Тимошина
10 Квітня 2023, 10:06

Окупанти в Криму проводять заняття з початкового військового вишколу дітей. До курсу входять стройова підготовка, рукопашний бій та військова справа.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ).

Зазначається, що в окупованому Криму тривають боротьба проти української ідентичності та мілітаризація свідомості дітей. Міністр просвіти рф Сергій Кравцов заявив, що початковий військовий вишкіл дітей з 1 вересня 2023 року стане обов’язковою частиною навчальної програми у школах. Зокрема, діти повинні навчатись тому, як надіти протигаз, якщо газова атака, зібрати-розібрати автомат, кинути гранату, пересмикнути затвор гвинтівки, перев’язати пораненого на полі бою тощо. Колаборанти у Криму вже зараз готуються до цих змін.

Зокрема, в приватній школі «Консоль», яка належить так званому “спікеру Госсовета” Криму Константинову, заняття з начальної військової підготовки дітей вже проводяться. Поки що на добровільній основі. До курсу входять стройова підготовка, рукопашний бій та військова справа (знайомство зі статутом і все, що пов’язано з підготовкою до військової служби), - йдеться у повідомленні.

Також окупанти в Криму написали план заходів, які мають виконувати місцеві військкомати та так звані кримські міністерства. Йдеться про необхідність підсилювати співпрацю військкоматів і шкіл “з метою воєнно-патріотичного виховання дітей”. Росія продовжує поширювати мілітарну пропаганду серед населення Криму, пропагує службу в російській армії та цінності «русского мира».

Так, у Сімферополі представники козачого штурмового батальйону «Таврида» зустрічалися зі школярами. Фотографувалися та розповідали про «спеціальну воєнну операцію» та про “героїчні будні в окопах”.

Мета таких зустрічей дітей з воєнними злочинцями, які воюють на боці окупантів – героїзація окупаційних військ та демонізація українців, – наголосила аналітик КПГ Ірина Сєдова.

В окупованій Керчі нещодавно був відкритий черговий центр так званого військово-патріотичного виховання дітей під назвою «Добриня». Відкривати центр прийшли всі колаборанти, які зараз називають себе керівниками адміністрації міста.

На базі центру планується проводити заняття з початкової військової підготовки, дітей будуть вчити основам теорії військової справи, військово-польової медицини, також будуть проводити практичні заняття”, – йдеться на сайті центру.

Продовжує свою активну діяльність з мілітаризації дітей “Юнармія” і “Кримпатріотцентр”. У березні були проведені чергові змагання серед дітей зі збирання автоматів Калашникова, пістолетів, стрільби з пневматичної гвинтівки.

Окрім цього, у Саках нещодавно провели “марш Юнармійців”, в ході якого урочисто включили в склад “Юнармії” нову групу кримських дітей.