«Мінера» київського мосту Метро відправили на два місяці у СІЗО. Сума застави — майже 300 тисяч гривень

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
20 Вересня 2019, 19:03
Ігор ЗайцевQHA
20 Вересня 2019, 19:03

Сьогодні, 20 вересня, Дніпровський районний суд Києва заарештував на два місяці Олексія Белько, який 18 вересня "замінував" столичний міст Метро.

Альтернатива арешту — застава у розмірі 288 тис. 150 грн.

Таке рішення оголосила на засіданні суддя Юлія Іваніна.

Таким чином суд задовольнив клопотання прокуратури і не відпустив Белько на поруки голови МВС Арсена Авакова, народного депутата Яни Зінкевич і начальника департаменту поліції "КОРД" Миколи Путія.

Прес-секретарка столичної прокуратури Надія Максимець зазначила, що прокурор виступив проти порук, обґрунтовуючи це тим, що жоден з поручителів особисто не знайомий з підозрюваним і "не може забезпечити усунення ризиків вчинення ним нових злочинів".

Обгрунтовуючи клопотання про арешт, прокурор Денис Спесівцев підкреслював, що Белько підозрюють у скоєнні тяжкого злочину. Він окреслив ризики того, що той може ухилятися від розслідування, так як не має постійного місця проживання у Києві, ніде не працює, не має коштів, щоб винаймати житло і може мати незаконну зброю.

Сам Белько ще раз вибачився перед киянами за незручності й запевнив, що не мав злого умислу.

Також суд призначив низку зобов'язань, які Белько має виконувати у разі внесення застави: прибувати на першу вимогу, не відлучатися з місця проживання без дозволу, повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи, пройти курс лікування від алкогольної та наркотичної залежності, докласти зусиль до пошуку роботи, здати закордонний паспорт, а також носити електронний засіб контролю.

18 вересня поліція Києва провела спеціальну операцію на мосту Метро і затримала вихідця з Криму і учасника АТО, який погрожував підірвати міст. У результаті спецоперації ніхто не постраждав, а сам Белько добровільно здався поліції. Однак події на мосту призвели до багатогодинної зупинки руху потягів метро і автотранспорту.