«Міністр цим не займається!» — Аваков відхрестився від відповідальності у справі вбивства Шеремета

Новини України та світу
Ірина Требунських
12 Червня 2020, 19:33
Ірина Требунських
12 Червня 2020, 19:33

Міністр внутрішніх справ не має стосунку до розслідувань гучних справ, як і президент. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у відповідь на запитання щодо розслідування справи вбивства журналіста Павла Шеремета під час брифінгу в Запоріжжі.

Відео з цією заявою у Facebook опублікувала заступниця директора департаменту комунікації Вікторія Навроцька.

У Конституції не написано, що президент має керувати якимось слідством. Більше того, і міністр цим не займається. Є матеріали слідства, є ознайомлення, — відповів Аваков.

Міністр уточнив, що наразі матеріали у цій справі вже відкриті для сторони захисту і передані до суду. «Давайте припинемо політичні спекуляції, бо це складна і сенситивна справа», — закликав голова МВС журналістів.

#наживо: брифінг першого заступника керівника Офісу Президента Сергія Трофімова, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Голови СБУ Івана Баканова, генерального прокурора Ірини Венедіктової

Опубліковано Вікторією Навроцькою Пʼятниця, 12 червня 2020 р.

QHA media повідомляло, що 12 червня у Запорізькій облдержадміністрації представляли новопризначеного очільника Віталія Боговіна. У представленні взяли участь генпрокурор Ірина Венедіктова, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Служби безпеки України Іван Баканов, віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Нагадаємо, Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві у результаті підриву автомобіля, що належав співзасновниці видання «Українська правда», цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей.

12 грудня 2019 року голова МВС Арсен Аваков заявив про затримання підозрюваних у вбивстві Шеремета. Відзначимо, у цьому підозрюються медпрацівниця Яна Дугарь, музикант і учасник ООС Андрій Антоненко, хірургиня дитячої лікарні «Охматдит» і волонтерка Юлія Кузьменко та сім’я учасників АТО — Владислав та Інна Грищенки.

22 травня поліція заявила про завершення розслідування щодо підозрюваних у виконанні вбивства журналіста Павла Шеремета.