Міністри закордонних справ країн G7 підтримали «Кримську платформу»

Новини України та світу
Ірина Требунських
18 Березня 2021, 16:56
Ірина Требунських
18 Березня 2021, 16:56

Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» (G7) виступили на підтримку української ініціативи «Кримська платформа». Подяки за підтримку на своїх сторінках у Twitter висловили президент Володимир Зеленський і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Засуджуємо тимчасову окупацію Росією Криму. Ми засуджуємо порушення Росією прав людини на півострові, особливо кримських татар. Вітаємо ініціативу України зі створення Міжнародної Кримської платформи для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму», — йдеться у спільній заяві голів МЗС Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії, США та Високого представника Євросоюзу.

Вітаю сильний сигнал підтримки України та засудження агресії РФ від міністрів закордонних справ G7. Росія — сторона конфлікту, не посередник, має розблокувати мирний процес. Виправдати окупацію Криму ніколи не вдасться, — написав Кулеба.

«Це справжній жест дружби — підтримати нашу ініціативу щодо створення Міжнародної Кримської Платформи для консолідації зусиль міжнародного співтовариства щодо Криму та припинення російської агресії», — зазначив президент.

Нагадаємо, на міжнародній конференції «Форум-2000» була представлена «Кримська платформа».

Зазначимо, ЄС і Північна Америка заявили про готовність взяти участь в діяльності міжнародного майданчика щодо деокупації українського півострова «Кримська платформа».

Як повідомляли «Кримські новини», Японія підтвердила незмінну підтримку територіальної цілісності України та готовність продовжувати сприяння економічному розвитку й реформам.