Мінреінтеграції ініціює створення Єдиного реєстру бранців Кремля: передусім йдеться про кримських татар, які чинять спротив окупантам

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Лютого 2023, 12:32
Ліна Тимошина
23 Лютого 2023, 12:32

За дорученням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук Національне інформаційне бюро (НІБ) проводить актуалізацію списків цивільних заручників, які перебувають у російському полоні, та розпочинає роботу над створенням окремого реєстру бранців Кремля.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на сторінці у Фейсбук.

Йдеться про тих громадян України – цивільних заручників, які були позбавлені окупантами особистої свободи саме через їх політичну або громадську діяльність.

Наразі НІБ відомо принаймні про 170 таких осіб. Насправді кількість наших громадян, які знаходяться в полоні через політичну або громадську діяльність, може виявитись набагато більшою. Передусім йдеться про кримських татар, які протягом 9 років окупації півострова чинять спротив окупантам, - йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначили - символічно, що НІБ починає роботу над створенням такого реєстру напередодні Дня кримського спротиву російській окупації, який Україна відзначає 26 лютого.

Країна має поіменно знати героїв, які кинули виклик людиноненависницькій системі, втратили особисту свободу, зате зберегли свободу духу і власну гідність. Незалежність нації та держави починається саме з таких людей!, - наголосили у відомстві.