Мінреінтеграції: цьогоріч бранцям Кремля та їхнім родинам міністерство перерахувало близько 56 мільйонів гривень допомоги

Новини України та світу
Ліна Тимошина
30 Грудня 2021, 16:19
Ліна Тимошина
30 Грудня 2021, 16:19

Протягом 2021 року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України виплатило 55,8 мільйона гривень фінансової допомоги особам, які були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії РФ проти України. Про це повідомила пресслужба міністерства.

Зокрема, 418 громадян, які були позбавлені свободи внаслідок злочинних дій агресора, отримали одноразову грошову підтримку у розмірі 100 тисяч гривень. Загалом на ці потреби було перераховано 41,8 мільйона гривень, - йдеться у повідомленні.

Крім того, ще 14 мільйонів гривень були виділені на правову допомогу родинам 140 українців, позбавлених особистої свободи на тимчасово окупованих територіях та території РФ.

У Мінреінтеграції зазначили, що адресатів допомоги визначала Міжвідомча комісія з розгляду питань, пов'язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист. Упродовж 2021 року відбулося 11 засідань комісії.

Як повідомляли QIRIM.News, 23 грудня уряд спростив процедуру визнання осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії РФ проти України.

Як повідомляли QIRIM.News, 16 грудня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей». "За" проголосували 328 народних депутатів.